2022-08-01 15:17:16

Британець шукає диск з біткоїнами на звалищі. Нігерійці скуповують криптовалюту. США потерпають від атак криптохакерів

Художник Деміен Герст спалить тисячі своїх робіт заради NFT

Деміен Герст, один з найбагатших сучасних художників, готовий спалити понад 4,8 тис. оригіналів власних робіт. Йдеться про колекцію з 10 тисяч картин, створених у 2016 році та прив’язаних у 2021 році до NFT «Валюта». Відомо, що митець продав частину цих робіт на загальну суму $89,3 млн.

Одразу після прив’язки до NFT Герст встановив мінімальну вартість однієї роботи у розмірі $2 тис. Наразі максимальна вартість NFT-картини складає $176,8 тис. Середній чек з продажів полотен — близько $21 тис., а останню роботу митець продав 28 червня 2022 року за $8,7 тис.

Своїм покупцям художник запропонував вибір: або ж вони залишають собі NFT, або ж міняють цифрову версію на фізичний оригінал. У разі, якщо покупець обирає NFT, Херст обіцяє спалити оригінальну версію. Рішення треба було прийняти до 27 липня.

Вже відомо, що 4851 покупець побажав залишити токени, а 5149 колекціонерів чекають від художника оригінали. Херст повідомив, що почне палити власні роботи 9 вересня. Акцію проводитиме щодня аж до середини жовтня. Місце спалення — приватний музей митця у Лондоні.

Деміен Герст — колекціонер і художник з Великобританії. Популярність прийшла до нього у 1990-х роках. Головна тема його робіт — смерть. За даними на 2020 рік, активи митця оцінювались у £315 млн.

Британець шукає $11 млн на пошуки вінчестера з біткоїнами серед сміття

Джеймс Гауеллс, відомий тим, що випадково викинув жорсткий диск з біткоїнами, розробив проєкт пошуку вінчестера. Днями він передав його до мерії міста Ньюпорт, що на півдні Вельсу. На пошуки девайсу чоловік хоче витратити близько $11 млн. Вінчестера він позбувся ще у 2013 році (за його словами — випадково). Є інформація, що на диску зберігався гаманець з 8 тис. монет. Якщо перевести ці Bitcoin у долари США через обмінник криптовалют, вийшла б сума приблизно у 181 млн.

Гауеллс намагається отримати від місцевої влади дозвіл на пошуки вже 10 років. Весь цей час йому відмовляють. Основні аргументи — великі витрати на процес та екологічна небезпека. Джеймс сподівається, що останній проєкт зазнає успіху.

У його планах — витратити $11 млн на очищення 100 тис. тонн сміття упродовж трьох років (є ще варіант: впоратися за пів року і витратити $6 млн). До робіт треба залучити сортувальників, собак-роботів та сканер Max-AI, який попередньо доведеться навчити помічати вінчестери серед сміття.

У разі успіху Гауеллс обіцяє задовольнитися 30% від загальної суми біткоїнів. Ще 30% він передасть команді шукачів, 30% — інвесторам, а 10% — місту. Зокрема, він планує виплатити по 50 фунтів стерлінгів кожному з містян. Якщо влада знову не дасть дозвіл, чоловік планує судитися.

Жінки вважають, що криптоінвестори більш розумні та привабливі

У США провели дослідження, з’ясувавши, як сприймають криптоінвесторів жінки та чоловіки. Опитавши 1002 респондентів, автори прийшли до висновку: 50% населення вважають, що люди, які вкладають кошти у Bitcoin та іншу «крипту», більш привабливі, розумні та багаті.

Так, близько 46% жінок заявили, що вважають криптоінвесторів більш бажаними чоловіками. За словами 42% респонденток, такі чоловіки розумніші за інших. 34% висловили припущення, що інвестиції у криптовалюту свідчать про великі статки.

Ще одне питання стосувалося особистих відносин: чи готовий респондент/респондентка зустрічатися з людиною, якщо вона у профілі застосунку для знайомств вкаже про своє відношення до ринку криптовалюти. Більш ніж 60% опитаних підтвердили, що це стало б причиною для згоди піти на побачення.

А от тим, хто цікавиться NFT, не пощастило. Кожна четверта жінка заявила, що не зустрічатиметься з чоловіком, якщо він розмістить у профілі NFT-зображення.

Ще з’ясувалося, що обмін криптовалют і волатильність впливають на стосунки: у 52% пар падіння курсу призводить до суперечок, а 62% респондентів припинили зустрічатися через невдалі інвестиції у криптовалюту.

Влада США заплатить $10 млн тому, хто «здасть» північнокорейських хакерів

Держдепартамент США підвищив суму нагороди у порівнянні з минулим роком: тепер влада готова заплатити до $10 млн за будь-які дані, які допоможуть виявити хакерів з КНДР і зупинити випадки кібершпіонажу та викрадення криптовалюти.

Ще у лютому 2022 року Центр нової американської безпеки (CNAS) випустив звіт про діяльність груп північнокорейських хакерів. Там повідомлялося, що «окремі банди шахраїв» перетворилися на «добре навчену армію кіберзлочинців». Вони використовують атаки для викрадення криптоактивів та критично важливої інформації. Сума збитків вже сягає сотень мільйонів доларів.

За даними аналітичної компанії Chainalysis, група хакерів з Північної Кореї Lazarus Group у 2021 році здійснила сім атак на криптовалютні платформи і змогла вкрасти понад $400 млн.

«Північна Корея регулярно краде дані фінансових закладів та криптовалютних бірж у всьому світі. Викрадені сотні мільйонів доларів вона, ймовірно, витрачає на фінансування державних пріоритетів: зокрема, ракетної та ядерної програм»,

— заявили в Агентстві США з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA).

Саме тому влада США готова заплатити велику суму з будь-яку інформацію, яка допоможе зупинити кібершпигунство.

Нігерійці купують біткоїни, рятуючись від економічної кризи

За даними рeer-to-peer платформи Paxful, у першому півріччі 2022 року жителі Нігерії значно більше зацікавилися купівлею цифрових валют. Причиною стало падіння національної валюти та введення заборони на її конвертацію у долари США. Найбільше нігерійці купують Bitcoin, а також інші стейблкоїни.

«Об’єм купівлі криптовалюти у Нігерії минулого року склав понад $760 млн, а кількість користувачів сягнула двох мільйонів. А в цьому році тільки за перші пів року об’єм торгівлі склав майже $400 млн. Це демонструє: ринки, що розвиваються, рятуються за допомогою біткоїна»,

— прокоментували ситуацію у Paxful.

Біржа криптовалюти LocalBitcoins також зафіксувала значний сплеск цікавості до Bitcoin у Нігерії за останній тиждень — на 258% у порівнянні з минулим. Навіть незважаючи на падіння світового ринку цифрових валют, нігерійці інвестують у крипту, рятуючись від колосальної інфляції.

Відомо, що економічна криза в країні викликана глобальними потрясіннями ринку та тотальною забороною на конвертацію нацвалюти у долари. Колись головна економіка африканського континенту зараз перебуває у стадії рецесії, тому молоде населення країни шукає варіанти збереження накопичень.

Прямо зараз у вас є можливість попіклуватися про свої накопичення за допомогою обмінника криптовалют та електронних грошей ObmenAT24. У нашому онлайн-сервісі можна вигідно та швидко обміняти і вивести у фіат цифрові активи. Ми надаємо доступні вигідні курси, великі резерви, швидкі безпечні транзакції та індивідуальні знижки для постійних клієнтів.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше