Творцю Ethereum дошкуляють жебраки. В Україні презентували електронну гривню. Перший смартконтракт в історії Bitcoin

Віталік Бутерін поскаржився на жебраків

В офіційному обліковому записі Twitter розробника Ethereum Віталіка Бутеріна з’явилося повідомлення, в якому він просить передплатників перестати клянчити гроші. За словами творця Ефіріума, щодня до нього надходять сотні повідомлень із проханнями про фінансову допомогу.

Бутерін зізнався, що відчуває сильний дискомфорт від того, що не в змозі задовольнити фінансові запити людей, особливо з огляду на той факт, що більшість цих прохань не підкріплені реальними потребами. Однак у нього немає часу та ресурсів для перевірки кожної історії.

«Якби я налаштував шаблони відповідей на всі запити, моя поштова скринька вийшла б з ладу»,
— прокоментував проблему співзасновник Ethereum.

Величезна кількість прохань до Віталіка пов’язана з його іміджем філантропа: наприклад, у 2021 році він переказав понад $1,2 млрд на криптовалютний рахунок фонду, що займається боротьбою з коронавірусом. Переказував він великі суми на адреси інших благодійних організацій.

Але водночас на благодійність Бутерін відправляє активи з високою волатильністю та невизначеною цінністю: наприклад Shiba Inu (SHIB), Akita Inu (AKITA) або Dogelon (ELON). Ці токени він отримував у подарунок від розробників.

У Telegram з’являться некастодіальний гаманець та DEX

Розробники месенджера займуться створенням некастодіальних гаманців, а також децентралізованих програм (у тому числі DEX). Про це повідомив творець Telegram Павло Дуров.

«Суть індустрії блокчейну у децентралізації. Але сталося так, що ринок захопили кілька людей. Вони задають тренди та зловживають становищем. В результаті страждають звичайні користувачі, втрачаючи гроші. Цю ситуацію ми спостерігали, коли збанкрутувала FTX»,

— сказав Павло Дуров.

На його думку, настав час повернутися до початку та знову впроваджувати некастодіальні гаманці, а також переходити на бездовірчі транзакції. Як приклад він навів проєкт, у якому брав участь і сам. Це маркетплейс Fragment, який спеціалізується з продажу ідентифікаторів облікових записів. Не минуло й місяця, як на ньому вдалося продати ідентифікаторів на $50 млн.

Також Павло повідомив, що поява гаманців та децентралізованих бірж на базі блокчейну TON дасть можливість користувачам безпечно зберігати цифрову валюту та вільно користуватися активами.

Tether звинуватили у роздачі незабезпечених кредитів. Компанія все заперечує

У Wall Street Journal вийшла стаття на базі дослідження, автор якої дійшов висновку, що Tether займається видачею незабезпечених позик, тим самим піддаючи ризику власників USDT.

«Компанія все частіше надає позики клієнтам на свої монети, а не продає їх за долари США. Це означає, що рано чи пізно компанія не залишить достатньої кількості активів для погашення боргу в кризових умовах. Збільшення кількості незабезпечених позик спричинить крах для усієї галузі»,

— написано у статті.

За інформацією автора, наприкінці вересня Tether видали кредитів на $6.1 млрд, тобто 9% від загальної суми власних активів.

Емітент USDT вже відповів на цю публікацію. Згідно з офіційною заявою, побоювання, озвучені у виданні, не мають підстав. Причин для очікуваної світової кризи в індустрії немає. Компанія підтвердила факти видачі кредитів, проте всі ці позики були короткостроковими, і були видані виключно під ліквідні застави.

Згідно з останнім звітом Tether, до кінця вересня 2022 року активи компанії становлять $68.06 млрд, тоді як зобов’язання — $67.81 млрд. Тобто вона має «подушку безпеки» у розмірі 0,4% капіталу: $250 млн.

В Україні презентували концепцію електронної гривні

Нацбанк України презентував концепт-проєкт електронної гривні (е-гривні). За офіційною заявою, ця електронна валюта може стати новим ступенем розвитку платіжної інфраструктури держави.

Повідомляється, що валюта буде прямим зобов’язанням регулятора. У Нацбанку припускають, що електронна гривня стане повноцінною альтернативою грошам, доповнюючи традиційну гривню у її готівковій та безготівковій формах. Особливою перевагою, як вважають автори концепту, стане зручність використання валюти.

«Таким чином ми зможемо цифровізувати економіку, збільшимо активність безготівкових розрахунків, а також знизимо їхню собівартість. Очікуємо і на підвищення довіри до української валюти загалом»,

— заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Зараз у Нацбанку працюють над різними варіантами роботи електронної гривні, що позначиться на її характеристиках та зовнішньому вигляді. Зокрема, озвучені наступні рішення:

  • роздрібні платежі з опцією «програмованих» грошей;
  • можливість операцій з віртуальними засобами;
  • доступні транскордонні платежі.

Додаткову інформацію про терміни реалізації проєкту регулятор поки що не надав.

На платформі Bitcoin обробили перший в її історії смартконтракт

Фахівці компанії Crypto Garage, що спеціалізується на роботі з криптоплатформами, змогли успішно виконати перший смартконтракт в історії мережі Bitcoin.

Експертам вдалося відкрити, а потім закрити прямий канал з блокчейн-нодою, в який вони вбудували контракт Discreet Log Contract (DLC). Для його створення фахівці відправили BTC у гаманець із мультипідписом. Щоб виконати умови правочину, контракт закрили, надавши власні підписи.

Для чого знадобиться DLC? Один із варіантів використання — ставки на спорт. Користувач може вибрати оракула (провайдера даних) та налаштувати платежі. При виграші команди А криптовалюта буде надіслана за адресою 1. Якщо перемагає команда В – активи підуть на адресу 2. Наприкінці гри переможець зможе підписати переказ коштів, закривши таким чином контракт та отримавши виграш.

Повідомляється, що DLC годиться не тільки для укладання букмекерських угод, але й для торгівлі деривативами. Особливість контракту в тому, що всі сторони зберігатимуть однакові права, і внесені гроші неможливо вкрасти.

Бажаєте обміняти криптовалюту на фіат чи купити цифрову валюту за гривні, долари?
ObmenAT24 надає всі умови для цього: швидкі угоди, прозорі невисокі комісії, великі резерви. Доступні операції у готівковій та безготівковій формі.