2022-10-21 14:52:04

5 способів заробити на криптовалюті

Image border

У зв’язку з падінням світових фінансових ринків та нестабільністю економічної ситуації попит на криптовалюту продовжує зростати. Багато компаній зазнають збитків, чимала кількість яких закривається, що веде до девальвації національної валюти з одного боку, і до появи нових способів заробітку з іншого. Тому дедалі більше громадян цікавляться, як заробляти на криптовалюті.

Що таке криптовалюта

Щоб заробляти на криптовалюті, варто розібратися, що це таке. Простими словами криптовалюта – це різновид цифрової валюти, що не регулюється державою чи центральними банками, а має децентралізовану систему управління. На відміну від реальних чи фіатних грошей, усі транзакції з криптою не проходять через єдиний центр (банк). Інформація про них зберігається на сотнях тисяч комп’ютерів і об’єднується в певні ланцюжки, які, у свою чергу, об’єднані в блоки, захищені спеціальними ключами. Ці блоки називаються блокчейнами, а сама технологія передачі інформації про транзакції – блокчейн. На блокчейні працюють більшість відомих криптовалют.

Щоб почати заробляти на цій технології, користувач може підключитися до спільної мережі майнінгу та за допомогою математичних обчислень отримати свій заробіток. Однак це не єдиний спосіб інвестування у цифрові активи. Розглянемо докладніше, як можна заробляти на криптовалюті.

Популярні способи заробітку на криптовалюті без вкладень

Початківцям, як правило, складно розібратися в процесі самостійного майнінгу крипти. Тому для них актуальніша тема, як заробляти на криптовалюті з нуля, що для цього потрібно. Якщо ви починаєте знайомитися з криптосвітом, радимо вивчити наступні інструменти заробітку без використання стартового капіталу.

Створення NFT

Один із популярних способів, як заробляти на криптовалюті без вкладень – створення NFT.

NFT – невзаємозамінний токен (non-fungible token), цифровий актив, який існує в одиничному вигляді. Його створюють на блокчейні для реалізації творів цифрового мистецтва, створення унікального ігрового та відеоконтенту, віртуальних сервісів, мобільних програм тощо. Токен, отриманий за допомогою NFT-технології, є правом на володіння тим чи іншим цифровим продуктом і підтверджує його унікальність. Кожен бажаючий може створити NFT-витвір мистецтва, мем або твіт, і виставити його на продаж. Отримуючи токен, користувач отримує право на володіння оригінальною копією конкретного NFT-предмета.

Мета NFT-проєктів – заробіток з продажу творів мистецтва чи одного NFT-токена, і навіть можлива підтримка незалежних авторів. Однак у цьому способі інвестування є безліч ризиків, пов’язаних із зростанням шахрайських проєктів. Зараз аферисти навчилися підробляти NFT-токени, вдаючись до фішингу та читерства на ставках при покупці. Експерти радять виділяти на NFT та «хайпові» коїни не більше 5% свого криптопортфеля.

Навчання інших

Заробіток на криптоактивах – досить гаряча тема, яка підігріватиме інтерес користувачів ще довго. Знаючи всі тонкощі, підступи та переваги криптовалютного ринку, розуміючи, як заробляти гроші на криптовалюті та механіку просування відеоконтенту в інтернеті, ви можете без спеціального обладнання та капіталовкладень розпочати свій бізнес, навчаючи інших.

Популярні способи заробітку на криптовалюті з вкладеннями

В умовах турбулентності світової економіки багатьох підприємців та звичайних громадян хвилює питання, чи можна заробляти на криптовалюті. Якщо у вас є якийсь капітал, ви вже можете перетворити його в пасивний дохід, заглибившись у тему криптовалют.

Майнінг та хмарний майнінг

Це найбільш поширений та надійний спосіб заробітку на цифрових активах. У той самий час він найбільш ресурсозатратний. У первинному розумінні майнінг є видобуванням монет за допомогою спеціальної високочастотної та дорогої обчислювальної техніки. Суть методу полягає у пошуку шифрувальних ключів – спецблоків, які дають право отримання певної кількості віртуальних монет. Чи реально заробляти на криптовалюті майнінгом? Це насамперед залежить від готовності майнера вкласти велику суму грошей у закупівлю обладнання.

Зазвичай люди чи компанії об’єднуються, закуповують необхідну кількість апаратури та спільно добувають криптовалюту. Для майнінгу вони підключаються до мережі постійно. Такі кооперації називаються майнінговими фермами чи фермами криптовалют. Вони можуть здавати обладнання в оренду іншим майнерам. У цьому випадку останні заощаджують час і гроші на купівлі техніки, орендуючи її на фермах або спеціальних data-центрах.

Якщо ви не хочете ризикувати великою сумою грошей, майнінг монет на хмарних серверах може стати відмінним рішенням на старті та допоможе вам у питанні, з чого почати заробляти на криптовалюті.

Криптотрейдинг

Трейдинг – це другий за популярністю вид заробітку на цифровій валюті. Торги відбуваються на спеціалізованих криптовалютних біржах. Трейдери – учасники торгів – одержують комісійні за проведення обмінних транзакцій на біржі. Чим більше партнерів та клієнтів у трейдера, тим вищий його заробіток. Також прибуток можна отримати після реєстрації на майданчиках спеціальних реферальних програм за розширення бази клієнтів криптовалютних бірж. Для цього учаснику необхідно розмістити партнерське посилання, за яким користувач перейде та здійснить транзакцію. Як правило, винагорода за клієнта може становити 30-40% від суми комісійних за транзакцію. До речі, на ObmenAT24 також є реферальна програма. Докладніше про неї можна дізнатися, зареєструвавшись на сайті.

Робота біржового торговця полягає у постійному моніторингу ринку, вивченні коливань курсу, інвестиційних портфелів та ризиків вкладення в них. Важливим чинником успіху угоди є вибір правильної криптобіржі.

NFT-аукціони

Ще один спосіб заробітку на цифрових активах – торгівля токенами на аукціонах NFT. Це веб-сайти, через які власники NFT-токенів продають їх за принципом аукціону. За даними розробника програмного забезпечення Consensys, виручка за твори мистецтва, створених на блокчейні, становить 10% від світових продажів.

На аукціоні продавець встановлює мінімальну вартість токена – права на об’єкт цифрового мистецтва – на певний час. «Лот» йде з аукціону, як тільки буде виставлена на нього найвища ціна.

Поради експерта

Якщо ви хочете розібратися в тому, як правильно заробляти на криптовалюті з мінімальними ризиками, радимо вивчити всі плюси та мінуси вибраного способу заробітку. Нижче наведемо основні недоліки та переваги торгівлі криптовалютою.

З основних плюсів можна назвати:

  1. Децентралізоване управління – відсутність контролю з боку державних та фінансових структур.
  2. Анонімність. Дані про транзакції доступні всім користувачам мережі, але ніхто не знає особистості власників криптогаманців.
  3. Відсутність інфляції. Криптовалюта не зазнає знецінення, оскільки курс не має прив’язки до державної економіки.
  4. Необмежену кількість зароблених монет. Так як відсутня інфляція та державний нагляд, можна випускати та торгувати криптою на будь-яку суму.


З мінусів:

  1. Незворотність транзакцій. Скасувати чи скоригувати здійснену транзакцію неможливо.
  2. Волатильність. Більшість криптовалют не прив’язані до традиційних (фіатних) валют або золота. На їхню ціну впливає попит і пропозиція, тому курс дуже схильний до коливання за короткі проміжки часу.
  3. Невстановлений юридичний статус криптовалют у багатьох країнах світу ставить під сумнів використання крипти як повноцінного платіжного засобу.
  4. Ризик втратити свої кошти через ймовірність атаки хакера і втрати реєстраційних даних, зокрема, пароля.

Початківців-криптоентузіастів, як і професійних трейдерів, хвилює питання, як заробляти на криптовалюті щодня з найменшими ризиками та капіталовкладеннями.

FAQ

1. Чи можна заробити криптовалюту без майнінгу?

Так. Альтернативною моделлю видобутку віртуальних монет може бути стейкінг. Ця програма працює за аналогією з банківськими депозитами – учасник заводить гаманець, поповнює його потрібною криптовалютою та тримає комп’ютер увімкненим. Відсоток від суми вкладу (прибуток) залежить від періоду зберігання грошей на гаманці.

2. Який найбезпечніший спосіб заробітку на криптовалюті для новачка?

Початківці-криптогравці часто не знають, як навчитися заробляти на криптовалюті без ризиків втратити вкладення на старті. Можна починати з безпечного методу, наприклад, інвестицій за допомогою Initial Exchange Offering (IEO) – первинного біржового розміщення. Даний спосіб краудфандингу передбачає строгу прив’язку стартапу до певної біржі. Брокер укладає з розробником контракт, у якому прописуються умови угоди: ціна цифрового токена, обсяг емісії та інші важливі положення.

Крім того, заробляти на криптовалюті з нуля можна, беручи участь у програмах: Airdrop та Bounty. Airdrop безкоштовно роздає цифрові жетони Щоб їх отримати, користувачеві необхідно виконати немудре завдання і опублікувати пост у соцмережах. Обов’язковий момент — наявність криптовалютного гаманця для отримання винагороди та облікового запису на профільних форумах по крипті.

3. Чи оподатковується заробіток на криптовалюті?

В Україні власників криптогаманців зобов’язують сплачувати податки за операції із криптовалютою. Податок сплачується із загальної суми доходу, а не з прибутку. Згідно з чинним Податковим кодексом України станом на жовтень 2022 року угода купівлі-продажу криптомонет підлягає загальному правилу оподаткування: продавець сплачує ПДВ за ставкою 18% податку та 1,5% військового збору.

Бажаєте заробляти на криптовалюті без зайвих складнощів, ризиків та витрати додаткового часу? Обмінники криптовалют, як і раніше, є найзручнішим і найбезпечнішим способом для купівлі крипти. Найкращі тарифи, вигідні умови та максимально швидкі транзакції тільки на ObmenAT24!

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше