2022-10-11 15:48:00

Біткоїн або Ефіріум: яку криптовалюту купувати у 2022-2023 роках

Image border

Біткоїн чи Ефір? Яку криптовалюту вибрати для інвестування? В останні роки на ринку простежується відкрите протистояння цих двох монет: Біткоїн випереджає Ефір з капіталізації, тоді як альткоїн демонструє високий потенціал зростання. Щоб допомогти вам визначитися з вибором активу, ми вирішили порівняти Біткоїн-Ефір, і розібратися, чим вони відрізняються і в чому полягає їхній сенс.

Ефіріум як інвестиція

Ефіріум – це блокчейн-система, популярна платформа для створення децентралізованих програм. Вона має технологію смарт-контрактів, яка активно використовується в секторі DeFi та NFT. Проєкт Ethereum було запропоновано у 2013 році програмістом Віталіком Бутеріним.

Ефір – це платіжна одиниця, яка використовується для здійснення транзакцій усередині мережі Ethereum. Монета торгується на біржах і має великий інтерес для інвесторів.

У що вигідніше вкласти, коли стоїть вибір — Ефір/Біткоїн? Щоб знайти відповідь на це питання, давайте проаналізуємо плюси та мінуси інвестування в ETH.

 

Аргументи “за”

Чому вам варто інвестувати в Ефір?

 • Ефір займає друге місце з капіталізації та обсягу угод серед інших криптовалют.
 • Платформа Ефіріум широко використовується для створення нових DApps, що позитивно впливає на популярність ETH як цифрового активу.
 • Ефір – це монета, перевірена часом. За весь період свого існування їй вдалося пережити не один ведмежий тренд і в результаті відновити свої позиції.
 • Більшість інституційних інвесторів, вибираючи, у що краще вкласти: Біткоїн або Ефір, приймають рішення на користь ETH. Про це свідчить статистика JP Morgan за 2021 рік.
 • Ефіріум має великий потенціал зростання. Експерти Priceprediction.net прогнозують зростання курсу ETH до 5,437,55 дол. до кінця 2025 року. До 2030 року вартість монети може збільшитись до 36624,69 дол.


Аргументи “проти”

Якщо ви розглядаєте Біткоїн та Ефір для інвестицій, потрібно подумати також і про ризики. Ми зібрали аргументи “проти” інвестування в Ethereum, щоб ви зважили всі “плюси” та “мінуси” інвестування в альткоїн:

 • Висока волатильність. Ефір не підійде для короткострокових інвестицій, оскільки його вартість часто змінюється.
 • Ефір — це децентралізована валюта, а це означає, що жоден регулюючий орган світу не зможе гарантувати безпеку під час інвестування в цей актив. 

Біткоїн як інвестиція

Біткоїн – найбільша криптовалюта, створена на однойменному блокчейні. Монета посідає перше місце в рейтингу з капіталізації і багато років поспіль вважається найпопулярнішою та найперспективнішою криптовалютою.

Біткоїн був винайдений у 2009 році вченим під псевдонімом Сатоші Накамото. За весь період свого існування криптовалюті вдалося пережити не одне падіння та успішно відновити свої позиції. Найбільш яскравим прикладом є криза 2018 року, коли вартість криптовалюти опускалася з 17,9 тис. дол. у грудні 2017 року до 3,5 тис. дол. у грудні 2018 року. Після закінчення криптозими Біткоїн відновив зростання і вже в листопаді 2021 року його вартість досягла рекордних 67,7 тис. дол.

На сьогоднішній день Біткоїн активно використовується як платіжний засіб та як інвестиція. Визначитись, що вигідніше: Ефір чи Біткоїн, допоможе порівняльний аналіз аргументів “за” та “проти”.

Аргументи “за”

Чому інвестиції в BTC це вигідно?

 • Біткоїн – це криптовалюта, яка існує на ринку більше 10 років і стійко переносить кризи. Це криптовалюта, яка зможе зберегти цінність ваших вкладень.
 • Купити BTC або продати можна на всіх криптобіржах та обмінних платформах.На ObmenAT24 купити біткоїн можна максимально вигідно.
 • Кількість Біткоїнів обмежена його творцем. Це означає, що криптовалюта непідвладна інфляції.
 • Технологія блокчейну Bitcoin – це децентралізований та безпечний метод здійснення платіжних операцій, які виконуються без комісій банків та інших фінансових організацій.
 • Якщо ви досі не вирішили, яку монету обрати для інвестицій — Ефір чи Біткоїн (2022 р.), то врахуйте, що щодо Біткоїна експерти дають позитивний довгостроковий прогноз. За даними DigitalCoinPrice, через 5 років вартість монети може досягти 100,7 тис. дол.

Аргументи “проти”

Чи можуть інвестиції в Біткоїн бути невигідними? Розберемо детальніше ризики вкладень у цей актив:

 • Bitcoin – це найдорожча криптовалюта. Висока ціна часто стає причиною відмови від купівлі даного активу серед інвесторів-початківців.
 • Біткоїн – це волатильна криптовалюта. Її вартість може як різко зрости, так і несподівано знизитися.
 • Вибираючи, що краще – ETH або BTC, потрібно звертати увагу на всі “плюси” та “мінуси”. Подумайте, наскільки вони є прийнятними для вас і як можуть вплинути на досягнення фінансових цілей.

Які ключові відмінності між BTC та ETH?

І Біткоїн, і Ефір довгий час перебувають на ринку і вважаються найбільшими криптовалютами. На перший погляд може здатися, що ці дві монети мають схожі особливості: обидві ґрунтуються на технології блокчейн, є децентралізованими засобами обміну. Однак насправді між BTC і ETH існує багато принципових відмінностей:

 • Біткоїн є виключно платіжним засобом. Ефіріум використовується набагато ширше, дозволяючи розробникам створювати нові послуги за допомогою “розумних контрактів”. Біткоїн такої технології не має. Активи виконують різні функції.
 • Швидкість обробки транзакцій у Ефіріуму вища, ніж у Біткоіна і становить 20 операцій на секунду. Bitcoin може обробляти лише 4 транзакції за секунду.
 • Які ще відмінності мають Біткоїн, Ефір? Різниця полягає також у алгоритмі, який використовується для додавання нових блоків у блокчейні. Bitcoin використовує Proof-of-Work, Ethereum – Proof-of-Stake.
 • Біткоїном, або його частиною, можна розрахуватися за покупки та послуги в набагато більшій кількості місць, ніж Ефіром.
 • Біткоїн набагато дорожчий, ніж Ефір і має велику капіталізацію. Станом на 5 жовтня 2022 року курс Біткоіна становить 20115 дол., тоді як курс Ефіру становить 1349 дол. Капіталізація BTC — 386,3 млрд дол., капіталізація ETH — 165,7 млрд дол.

Тепер ви знаєте, чим конкретно відрізняються топові криптовалюти і зможете швидше знайти для себе відповідь на питання “Що краще – Ефір або Біткоін?

 

Обмеження пропозиції

Скільки існує монет BTC та ETH? Як відрізняється обсяг пропозиції та які принципи захисту від інфляції використовують Ефір та Біткоїн? Різниця в емісії монет справді існує.

 

Bitcoin

BTC має фіксований запас 21 млн монет. Обмеження пропозиції дозволяє криптовалюті уникнути девальвації. До сьогоднішнього дня вдалося видобути понад 19 млн. Біткоїнів.

Процес видобутку нових монет називається “майнінгом“. Нові блоки блокчейн додається після вирішення складної криптографічної задачі. Майнер, який справляється із завданням найшвидше, отримує нагороду за блок у вигляді заздалегідь визначеної суми BTC. Для вирішення завдання використовуються великі обсяги обчислювальної потужності та витрачається величезна кількість енергії. Чим більше майнерів бере участь у процесі, тим безпечнішою стає мережа.

Як метод захисту від інфляції, у випадку з Біткоїном, використовується “халвінг“. Після видобутку кожні 210 000 блоків винагорода за майнінг скорочується вдвічі. При зародженні мережі майнери отримували по 50 BTC за кожен блок, в 2012 році сума зменшилася до 25 BTC, а в 2016 році — до 12,5 BTC.

 

Ефір

Емісія ETH – необмежена. Циркулююча пропозиція становить 122,6 млн. ETH. Після оновлення Ethereum до рівня 2.0 система перейшла на алгоритм POS і в результаті майнінгу монети став неможливим. Нові монети видобуваються шляхом стейкінгу. Нові блоки до блокчейну додаються валідаторами, які отримують винагороду у вигляді відсотків. Мінімальна сума вкладення складає 32 ETH. Валідатори вибираються випадковим чином.

Емісія Ефіру складається з двох ключових процесів – створення нових монет та спалювання старих. Баланс між цими процесами визначає рівень інфляції. Після оновлення The Merge інфляція ETH наблизилася до нуля. При використанні майнінгу показник був на рівні 4,62%. Емісія нових монет скоротилася на 90%.

 

BTC vs ETH: все ж таки які інвестиції краще в 2022-2023 році?

У яку криптовалюту варто інвестувати в 2022 році, щоб отримати прибуток у довгостроковій перспективі? Що купити: Біткоїн чи Ефір? Пропонуємо підсумкові поради, які допоможуть прийняти правильне рішення:

 1. З’ясуйте, у чому суть обох криптовалют, де і наскільки активно вони використовуються.
 2. Зважте аргументи “за” та “проти” інвестування у BTC та ETH.
 3. Визначте, чим відрізняються монети і як ці відмінності можуть вплинути на фінансовий результат, якого ви прагнете.
 4. Проаналізуйте власне фінансове становище. Обидві валюти надзвичайно волатильні. Визначте, яка монета для вас доступніша за ціною – Ethereum або Bitcoin.
 5. Вивчіть причини, які можуть впливати на ціни активів.
 6. Ознайомтеся із прогнозами експертів. Наразі обидві монети демонструють зниження, проте аналітики прогнозують поступове підвищення курсу, яке має розпочатися вже в 2023 році.

Експерти радять інвесторам вкладати свої заощадження і в Біткоїн, і в Ефіріум, оскільки обидві монети мають високий потенціал зростання та займають впевнені позиції на ринку. Також не забувайте про знамените прислів’я, яке говорить про те, що не можна “класти всі яйця в один кошик“.

Якщо ви вже зробили свій вибір і хочете швидко та без зайвих складнощів купити криптовалюту, пропонуємо скористатися сервісом ObmenAT24. Ви зможете придбати як ETH, так і BTC, розплатившись доларами чи гривнями. Клієнтам, які хочуть купити крипту за готівку, ми пропонуємо офлайн-обмін, який здійснюється через каси наших партнерів. З ObmenAT24 ви дізнаєтеся, що таке чесний, безпечний та зручний криптообмінник.

FAQ

1. На скільки впаде Біткоїн у 2023 році?

Чи продовжить BTC тенденцію зниження у 2023 році і чи може Ефір обігнати Біткоїн? Експерти дають оптимістичні прогнози першій криптовалюті та вважають, що монета зможе відновити зростання вже у 2023 році. За даними сервісу Wallet Investor, наприкінці грудня наступного року Біткоїн коштуватиме приблизно 37,8 тис. дол. Обмежена пропозиція BTC підтримуватиме його ціну на високому рівні. За словами аналітиків, найімовірніше, Біткоїн завжди буде коштувати дорожче, ніж Ефір.

2. Скільки Ефіру в Біткоїні?

З урахуванням вартості Ефіру та Біткоіна, станом на 5 жовтня 2022 року, 1 BTC дорівнює 14,88 ETH.

3. Що буде, коли Ефір піде на PoS?

Перехід на PoS – це можливість для Ефіру відмовитися від майнінгу та скоротити обсяги споживаної енергії на ~99.95%. Безпека мережі на PoS забезпечує стейкінг. Дохід за створення нових блоків одержують валідатори.

Ethereum вдалося перейти на PoS у вересні 2022 року. В результаті мережа стала екологічнішою і змогла знизити рівень інфляції практично до нуля.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше