2023-02-17 12:03:06

Делістинг криптовалют: пояснення, приклади, принцип роботи

Ймовірність того, що нову криптовалюту буде видалено з лістингу торгів протягом року, за даними аналітиків ProQuest, становить 35%. Монети, які торгуються протягом 3-4 років, можуть бути виключеними зі списку з ймовірністю 12–13%. Поговоримо про те, що таке делістинг криптовалют і як він може вплинути на ваші інвестиції.

Делістинг криптовалют

Що таке делістинг криптовалют?

 

Лістингом називається процес розміщення криптовалюти на біржі.

Делістинг — це зворотний процес, в рамках якого монета, токен або торгова пара видаляються зі списку активів, доступних для торгів.

Біржі йдуть на такий крок, коли проєкт перестає відповідати їхнім стандартам. Платформам невигідно співпрацювати з підозрілими компаніями, тому вони відмовляються від їхніх продуктів.

Після делістингу актив більше не може бути куплений або проданий на біржі. У більшості випадків це незворотний процес, дуже рідко бувають ситуації, коли майданчики повертають вилучені активи до списку.

Чому здійснюють делістинг криптовалют

Чому здійснюється делістинг криптовалют


Розібравшись,
що таке делістинг криптовалют, поговоримо про ключові причини даного процесу.

 1. Складне технічне обслуговування. Біржі забезпечують надійне зберігання монет на рахунках користувачів. Для цього вони регулярно проводять їхнє технічне обслуговування. Усунення проблем та помилок у програмному забезпеченні криптовалюти може забирати багато часу та зусиль. Якщо вони виникають часто, а обсяг торгів за участю монети відносно невеликий, біржа не зможе покрити витрати на обслуговування за рахунок комісій. У подібній ситуації може бути ухвалено рішення про виключення криптовалюти зі списку.
 2. Запобігання фіктивній торгівлі. Популярні біржі з хорошою репутацією негативно ставляться до фіктивної торгівлі, навіть якщо вона приносить їм більшу прибутковість. Щоб уникнути помилкових сигналів і не вводити інвесторів в оману, вони проводять делістінг підозрілих монет.
 3. Низька зацікавленість команди у проєкті. Коли представники біржі звертаються до розробників токену і не отримують відповіді, вони можуть прийти до висновку, що у проєкту немає майбутнього. Також причиною делістингу може стати низька активність команди у соцмережах, відсутність оновлень токену протягом тривалого часу.
 4. Ознаки шахрайської діяльності. Біржі видаляють монети, задіяні у фінансових пірамідах, азартних іграх, а також ті, що знаходяться в полі зору регулюючих органів.

Кожна платформа висуває свої вимоги до компаній, що пропонують монети для лістингу. Недотримання правил, а також будь-які ознаки підозрілої бізнес-діяльності можуть призвести до делістингу.

Трапляється таке, що організація самостійно ініціює видалення криптовалюти зі списку. Це відбувається, коли умови співробітництва стають їй невигідними, або коли у компанії з’являється новий власник.

Приклади делістінгованих криптовалют

 

Делістинг альткоїнів – не рідкість на ринку криптовалют. Зібрали для вас кілька прикладів:

 • Inchain (INS) — криптовалюта, видалена з лістингу біржі Binance у вересні 2020 року через низький обсяг торгів з її участю.
 • Zcash (ZEC), Dash (DASH) — монети, які вилучили зі списку платформи Bittrex у січні 2021 року. Причиною послугувала заборона криптовалют фінансовими регуляторами.
 • BitcoinDark (BTCD), Bitcoin Plus (XBC), Einsteinium (EMC2), PotCoin (POT), Neos Credits (NCR), VeriCoin (VRC) – криптовалюти, від яких відмовилася біржа Poloniex у вересні 2018 року. В якості причина була вказана низька ліквідність та відсутність розвитку проєктів.
 • Monero (XMR) — платформа Kraken відмовилася від цієї криптовалюти в листопаді 2021 року через зміни в законодавстві щодо анонімних цифрових активів.
 • TRON (TRX), Cardano (ADA) — біржа eToro виконала делістинг контрактів у грудні 2021 року на тлі тиску фінансових регуляторів США.

 

З різних причин було видалено зі списку торгових майданчиків монети AirSwap (AST), Contentbox (BOX), Cindicator (CND), DragonChain (DRGN), Dragon Token (DTX), MATRIX (MAN), MedicalChain (MTN).

Як лістинг та делістинг впливають на ціну?

Як лістинг та делістинг вплаивають на ціну криптовалют


Лістинг
– це показник довіри до розробників активу. Найчастіше після додавання криптовалюти на біржу її ціна починає зростати. Лістинг збільшує привабливість монети в очах інвесторів та стимулює попит. Паралельно підвищується ліквідність токенів: з виходом на біржу їх простіше продати, купити або обміняти. Чим більше торгових майданчиків підтримує проєкт, тим успішнішим він стає.

Коли японська біржа bitFlyer додала токен Lisk (LSK) у свій лістинг, його ціна за годину підскочила на 65%. Після сильної волатильності LSK вдалося закрити день із ціною, приблизно на 25% вищою, незважаючи на загальну тенденцію до зниження криптовалют в цей період.

Те саме сталося, коли Litecoin (LTC) був зареєстрований на найбільшій південнокорейській біржі BitHumb. Після цієї новини ціна альткоїну підскочила на 15% за 24 години.

Делістинг монети — це дія, яка має протилежний ефект. Коли відома біржа вилучає монету зі списку, ціна починає знижуватися. Котирування падають, навіть якщо інші майданчики продовжують використовувати актив. Обсяг торгів та ліквідність криптовалюти швидко скорочуються.

Токен QSP (Quantstamp) був виключений зі списку популярних міжнародних бірж у 2022 році. Перше оголошення про делістинг було зроблено 4 серпня 2022 року. З цього дня до 20 жовтня 2022 року ціна закриття QSP впала на 40%.

Що робити інвестору під час делістингу?

 

Розуміючи, що таке делістинг і до яких наслідків він може призвести, криптоспільнота завжди досить чуйно реагує на рішення бірж про видалення монет зі списків. Справді, у цьому процесі мало позитивних моментів, проте, замість того, щоб панікувати, експерти радять сконцентруватися і обміркувати план дій. При цьому слід враховувати наступні обставини:

 

 • Не буває такого, що всі біржі одночасно видаляють криптовалюту зі своїх списків. Перший крок робить один майданчик, а інші через деякий час підхоплюють його приклад.
 • Після делістингу криптовалюту ще деякий час можна продавати та обмінювати на інші монети. Це дає можливість вкладнику перевести активи на іншу біржу та виконати заплановані дії.
 • Потрібно стежити за новинами. Це допоможе дізнатися про проблеми з криптою завчасно та убезпечити свої інвестиції.
 • Делістинг може врятувати ваші активи від шахраїв. Неодноразово після видалення монет зі списку з’ясовувалося, що вони були розроблені для реалізації певної афери.

 

Якщо актив торгується лише на одному майданчику, то, після оголошення делістингу, потрібно миттєво продавати монети. Втративши час, ви не зможете виконати з ними жодної операції та втратите свої інвестиції.

 

Швидко купити чи продати монети за фіат можна через сервіс ObmenAT24. Послуги обмінника доступні онлайн та офлайн. Здійснити транзакцію можна, використовуючи банківську картку чи готівку. Заявки приймаються без обов’язкової реєстрації.

FAQ

1. Що таке делістинг простими словами?

Делістинг криптовалют — це видалення монет зі списків бірж та припинення торгів з їхньою участю.

2. Чим загрожує делістинг?

Делістинг неминуче призводить до зниження ціни токена, падіння ліквідності та скорочення обсягу торгів. Якщо монета торгується лише на одній біржі, яка приймає рішення про вилучення її зі списку, інвестори втрачають можливості для продажу та обміну активів.

3. Чому сумнівні криптовалютні активи залишаються у списку?

Популярні біржі, такі як Binance, Coinbase, OKEx, переймаючись своєю репутацією, проводять складні поетапні перевірки, перш ніж допустити криптовалюту до лістингу. Невеликі регіональні криптобіржі часто нехтують цим правилом, тому сумнівні монети можуть залишатися у списках.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше