2023-02-20 14:30:26

Що таке біткоїн банкомат і як перевести в готівку крипту через криптомат?

Купити криптовалюту можна швидко та просто, розрахувавшись банківською карткою. Для цього достатньо скористатися послугами біржі чи криптообмінника. Монети перераховуються на криптогаманець протягом 10-15 хвилин. Однак, що робити, якщо потрібно купити або продати Біткоїн за готівку? Як здійснити безпечний обмін в Україні? Таку послугу можна отримати через криптомат. Давайте з’ясуємо, як працюють ці пристрої та у чому полягають їхні переваги.

Що таке біткоїн банкомат і як перевести в готівку в крипту через криптомат

Що таке біткоїн банкомат (криптомат)?


Криптомат
– це спеціальний термінал, за допомогою якого можна купити криптовалюту за готівкові фіатні гроші, і навпаки – обміняти цифрові монети на готівковий фіат.

Деякі термінали працюють тільки з Bitcoin, тому їх називають Біткоїн-банкоматами. Існують універсальні термінали, які дозволяють здійснювати транзакції також і з іншими монетами: Ethereum, Ripple, Litecoin тощо.

Існує кілька типів криптоматів:

 • двосторонні — можна використовувати як для покупки, так і для продажу крипти;
 • односторонні — служать лише для покупки монет.

Більшість Bitcoin АТМ приймають лише готівку, але є й такі, що дозволяють розраховуватись карткою.

Біткоїн-банкомати підключені до криптобірж. По суті купівля та продаж монет здійснюється на біржі, при цьому користувач взаємодіє лише з фізичним пристроєм. Реєструватись на біржі для здійснення обміну не потрібно.

Зовні криптовалютні термінали нагадують звичайні банкомати. Ключова відмінність — криптомати орієнтовані виключно на операції з цифровими грошима.

Якщо ви знаходитесь у великому українському місті, то завжди зможете знайти поблизу криптомат. Київ, зокрема, пропонує купити та продати Біткоїни, а також інші популярні монети за готівку. Пристрої можуть бути встановлені у торгових центрах, магазинах, на території підприємств, які використовують дані пристрої для свого бізнесу. Деякі з них розташовані в невеликих одиночних кабінках, де можна безпечно обміняти крипту на фіат або навпаки.

Встановлюють Біткоїн-АТМ спеціалізовані компанії. Найвідоміші з них —  американські провайдери Bitcoin Depot, Coinsource, RockItCoin. Кожен із криптоматів підключений до мережі та має свою цифрову адресу.

Що таке біткоїн банкомат

Переваги та недоліки криптоматів

 

Наскільки зручно та вигідно використовувати для обміну криптовалют Біткоїн-банкомат? Давайте розглянемо, у чому полягають переваги даних пристроїв:

 1. Простота використання. Інтерфейс криптоматів простий та зрозумілий. Якщо ви хоч раз у житті користувалися банкоматом, то зможете швидко зорієнтуватися і перевести криптовалюту в готівку або купити її через Bitcoin-ATM.
 2. Оперативність. Процедура обміну здійснюється протягом 10-15 хвилин без черг та зайвих питань.
 3. Анонімність. Купити або продати Біткоїни за готівку можна без попередньої реєстрації та верифікації.

Банкомат-Біткоїн — це один з небагатьох способів, що дозволяють перевести в готівку цифрові монети. До мінусів такого методу, насамперед, варто віднести їхню невелику кількість. При необхідності можна швидко знайти Біткоїн-банкомат у Києві чи Одесі, при цьому у невеликих містах подібних пристроїв зовсім немає, проте у майбутньому все може змінитися.

Варто також враховувати, що криптомати пропонують мало монет для обміну. Ви зможете легко перевести в готівку Ethereum, Dash, Stellar, але навряд чи зможете купити або продати менш популярні ApeCoin, Toncoin, Monero.

Ще одним мінусом вважаються високі комісії. Транзакції обміну криптовалют можуть обійтися вам значно дорожче, ніж при використанні інших альтернативних сервісів.

Як використовувати Біткоїн-банкомат?

 

Для того, щоб перевести в готівку криптовалюту або купити її через криптомат, вам не знадобиться нічого, крім криптогаманця і мобільного телефону. Перед покупкою радимо перевірити ваш гаманець на здатність генерувати QR-коди.

Якщо ви ніколи раніше не користувалися Bitcoin АТМ, прийміть до уваги наш гайд, який допоможе здійснити обмін просто та швидко:

 1. Знайдіть найближчий Біткоїн-криптомат. Для зручності скористайтеся картами Google Map, Coin ATM Radar, Bitcoin ATM Map, Shitcoins.Club.
 2. Авторизуйтесь у системі. Введіть номер мобільного телефону, а потім код з SMS.
 3. Натисніть “Купити” або “Продати”, а потім виберіть монету зі списку.
 4. Введіть суму, враховуючи розмір комісії.
 5. Відскануйте QR-код гаманця. Можна ввести адресу самостійно, але при цьому слід уважно перевірити правильність комбінації.
 6. Внесіть готівку, якщо хочете купити криптовалюту, або просто підтвердіть операцію для продажу монет.

Зачекайте 5-10 хвилин, доки система обробить запит. Не викидайте чек, доки монети не надійдуть на ваш рахунок або поки криптомат не видасть готівку.

Деякі термінали дозволяють купити та продати крипту за допомогою банківської картки. В даному випадку потрібно просто вставити картку у відповідний відсік та здійснити перелічені вище дії.

Комісія у Біткоїн-банкоматах

 

Високі комісії – це головний недолік криптоматів. Вартість транзакції може становити 6-10%. Додатковий платіж можуть стягувати біржі, які виступають посередниками під час обмінів. Комісії відображаються на екранах банкоматів безпосередньо під час обміну. Щоб заощадити час та здійснити вигідну операцію, розмір збору краще уточнити заздалегідь. Інформацію можна знайти на сайтах операторів Біткоїн-банкоматів в Україні.

 

Майбутнє Біткоїн-банкоматів


Перший у світі криптомат з’явився
у канадському Ванкувері у 2013 році. Станом на лютий 2023 року їх налічується близько 39 000. Найбільше терміналів встановлено у США, Канаді, Іспанії. Згідно з дослідженням Research and Markets, до 2027 року популярність Біткоїн-АТМ може збільшитися на 60%. Цьому сприятиме підвищення попиту на цифрові активи та збільшення частки криптовалютних транзакцій у країнах, що розвиваються.

Однак, незважаючи на прогнози, у 2022 році темпи встановлення криптоматів дещо уповільнилися. Експерти пов’язують це із настанням ведмежого тренду на ринку.

“Клієнти менш активні, оператори отримують менше заявок і не встановлюють стільки банкоматів”, — говорить Патрік Мюллер із Coin ATM Radar.

Наприклад, у липні 2022 року було встановлено лише 572 банкомати, що дуже мало, порівняно з аналогічним періодом 2021 року, коли у світі з’явилося близько 2000 нових АТМ.

Деякі експерти називають криптовалютні банкомати застарілою технологією і вважають, що згодом їхня популярність буде знижуватися. Ключові причини: зниження частоти використання готівки та стрімкий розвиток альтернативних обмінних сервісів.

Де в Україні є можливість скористатися криптоматом?

Де в Україні можна скористатися біткоїн банкоматом


Перший
Біткоїн-банкомат в Україні з’явився у 2017 році. З того часу їхня мережа почала поступово розширюватися. Сьогодні у Львові, Івано-Франківську, Дніпрі можна без зайвих зусиль знайти криптомат. Одеса, Чернівці, Харків також одними з перших розмістили такі пристрої. Станом на 2022 рік в Україні було встановлено 43 Біткоїн-банкомати.

 

Щоб дізнатися, чи є обмінник у вашому місті, потрібно ввести в пошуковий рядок запит “Криптомат Харків” або “Біткоїн-банкомат у Чернігові”. За секунду ви отримаєте результати з точними адресами АТМ. Інформацію також можна знайти на офіційних сайтах провайдерів.

 

Якщо поблизу немає Біткоїн-банкоматів, ви завжди можете купити або продати крипту за готівку в ObmenAT24.
Заявки приймаються онлайн та офлайн
через сайт та Telegram-bot. Здійснити обмін можна без реєстрації в будь-який зручний для вас час.

Висновки

 

 • Біткоїн-банкомати — це пристрої, які забезпечують зв’язок між цифровими та готівковими фіатними грошима. Вони працюють тільки з криптовалютою, багато в чому нагадують звичайні банкомати і відрізняються від них лише тим, що дозволяють не тільки переводити в готівку, а й купувати монети. Для здійснення обміну може знадобитися тільки цифровий гаманець та мобільний телефон.
 • До переваг криптовалютних терміналів слід віднести простоту використання, швидку обробку транзакцій та анонімність, до мінусів – низьку поширеність та високі комісії.
 • В Україні налічується 43 Біткоїн-банкомати. При необхідності ви можете легко знайти криптомат у Дніпрі, Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах.
 • Майбутнє Bitcoin банкоматів багато в чому залежить від трендів ринку криптовалют. Наприклад, у 2022 році, коли вартість Біткоїна та інших монет різко впала, процес встановлення нових АТМ також сповільнився. При цьому експерти прогнозують, що зі зростанням популярності цифрових монет та збільшенням частки криптовалютних транзакцій кількість криптоматів може суттєво зрости – на 60% до 2027 року.

FAQ

1. Чи потрібна мені реєстрація для використання криптоматів?

Перевести в готівку крипту або купити нові монети через криптомат (Україна) можна без реєстрації. Деякі пристрої потребують лише підтвердження особи, надсилаючи одноразовий пароль на мобільний телефон.

2. Чи можна використовувати готівку у Біткоїн-банкоматах?

У Біткоїн-банкоматах можна як купити, так і продати криптовалюту за готівку. Дотримуючись вказівок на екрані, ви зможете швидко виконати потрібну операцію. Обробка транзакції може тривати від 5 до 15 хвилин.

3. Як використовувати банківські картки у криптоматах?

Деякі термінали дозволяють купувати цифрові монети із використанням банківських карток. У даному випадку користувачеві не потрібно вносити готівку — гроші для транзакцій списуються з банківського рахунку. За таким же принципом можна обміняти крипту на фіат — гроші, отримані від продажу, зараховуються відразу на картку.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше