2022-08-08 15:33:17

Падіння біткоїну. З чим пов'язаний обвал курсу у 2022 році

Дата 13 червня 2022 року стала «чорним понеділком» для криптоінвесторів. Курс Bitcoin знизився до $25 тис. за монету, впавши лише за добу на 12%. Падіння продовжилося — 18 червня криптовалюта просіла до $18 тис. Це негативно вплинуло на всі криптовалюти. Наприклад, найближчий конкурент BTC – Ethereum – у цей період просів на 73%. Розберемося, чому падає біткоїн і на що розраховувати у перспективі.

С чем связан обвал курса биткоина

Від чого залежить ціна на біткоїн?

Оскільки у Bitcoin відсутній єдиний регулюючий центр, вартість активу залежить виключно від балансу між попитом та пропозицією. Падіння біткоїну 2022 пов’язане переважно із зовнішніми факторами. Серед них:

  • Світовий спад економіки, спровокований тривалою пандемією.
  • Війна в Україні, яка пришвидшує інфляційні процеси у світі.

Інвестори не ризикують вкладати кошти в BTC, воліючи перевірені часом активи: дорогоцінні метали, сировину та зерно. Тому відбувається відтік капіталів із ринку криптовалюти. Так, загальносвітова капіталізація Bitcoin знизилася до $522 млрд. Для порівняння: 2021 року цей показник перевищив $1 трлн.

Початок падіння вартості біткоїну

Проблеми розпочалися у травні 2022 року, коли Федеральна резервна система США заявила про підвищення облікової ставки на 0,5%. Останній чинник якраз і спровокував падіння біткоїну. Тобто криптовалюта стала втрачати цінність на тлі найсерйознішої інфляції в США за останні 40 років (індекс споживчих цін у країні зі стабільною економікою у 2022 році зріс на 8,6%) та спроби зміцнити нацвалюту.

Падіння курсу Біткоїна посилили новини про проблеми з криптовалютами TerraUSD та Terra Luna (вони впали у травні). Додатково компанія Celsius (лідер на ринку позик у цифровій валюті) заморозила клієнтські активи та заборонила транзакції у крипті. А компанії Coinbase Global Inc, Gemini та Blockfi публічно заявили про масові звільнення через відплив інвесторського капіталу.

Таким чином, з $48 тис. станом на 2 січня 2022 року ціна однієї монети BTC поступово знизилася до рівня $20 тис. Але варто зазначити, що це не нижня межа. У липні 2020 року за монету давали не більше ніж $10 тис.

Як позначилося падіння біткоїну на інших криптовалютах?

Враховуючи, що BTC відносять до найстабільнішої та інвестиційно привабливішої криптовалюти, різке падіння Біткоїна сильно позначилося на інших цифрових активах. Постраждали в тому числі й представники першої трійки: Ethereum і Tether.

Так, Ethereum після рекорду $4,8 тис. (на листопад 2021 року) у травні опустився до позначки $2 тис., а в «чорний понеділок» коштував $1,2 тис. Tether просів на одну десяту, і 13 червня його ціна склала менше $1.

Очевидно, що падіння Bitcoin викликало “ефект доміно“: інвестори почали масово виводити активи з цифрових гаманців, і це спровокувало загальне падіння ринку.

Як довго буде зниження курсу біткоїну?


За словами колишнього керівника Goldman Sachs Рауля Пала, Біткоїн впав у ціні
на тривалий час і зростання курсу може початися лише після збільшення грошової маси.

У Grayscale прогнозують завершення “криптозими” не раніше березня 2023 року. А в Bloomberg опублікували думку аналітиків: Біткоїн впав не до нижньої межі і його вартість може знизитися до $10 тис.

Колишній керівник криптобіржі BitMEX Артур Хейс прогнозує, що зростання головної криптовалюти розпочнеться одразу після завершення політики зміцнення долара.

Чи вигідно зараз інвестувати в біткоїн?

Наразі відомо, чому впав Біткоїн і можна скласти попередній прогноз стабілізації. Що робити людям, які інвестували кошти в цю криптовалюту? Нічого. Не потрібно намагатися вивести активи: достатньо почекати, оскільки історія волатильності BTC показує, що злети ще можливі.

Чи є сенс вкладатись у Bitcoin? Так, можна розподіляти інвестиції за принципом “яйця в різних кошиках”, виділяючи на покупку BTC близько 5% своїх коштів.

Де зараз можна придбати біткоїн?


На момент написання статті (3 серпня) вартість BTC становить
$23,3 тис. За тиждень вона зросла на 9,08%. Криптобіржі відновили операції, тому цифрова валюта є доступною.

Купити Bitcoin за криптовалюту та фіат можна у надійному обміннику ObmenAT24. Вигідний курс та прозорі обмінні операції гарантовані.

FAQ

1. Чому курс біткоїну впав?

Основне, із чим пов’язане падіння Біткоїна, — це політика зміцнення долара в США на тлі найвищої інфляції в країні. Інвестори виводять активи зі всіх потенційно ненадійних місць.

2. Що сталося з іншими криптовалютами?

Чому впав Біткоїн 2022 – відомо. І ці причини вплинули інші цифрові валюти. Тому на ринку намітилася загальна тимчасова тенденція падіння.

3. Як купити біткоїн?

Можна скористатися ситуацією та придбати монети, доки причини падіння Біткоїна будуть нейтралізовані. Зараз можна купити BTC за будь-яку відому криптовалюту та за фіат.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше