2022-08-26 18:10:26

Tether (USDT) що це?

Tether (USDT) – криптовалюта, яка останніми роками впевнено тримається в першій п’ятірці рейтингу найперспективніших монет. Головна причина її популярності серед інвесторів — стабільність, зумовлена прив’язкою до долара США.

Вас цікавить Tether, але ви поки що не знаєте, купувати монету чи ні? Щоб прийняти рішення, потрібно вивчити якомога більше інформації про USDT: що це за монета, як вона з’явилася, як змінювався курс, які є плюси та мінуси. Про все про це ми розповімо у нашій статті.

Що таке криптовалюта Тезер

Що таке USDT?

Tether – це стейблкоїн. Так називається особливий вид криптовалют, курс яких відповідає вартості відповідних фіатних валют. Наприклад, USDT — це токен, вартість якого залежить від поведінки долара США. Існують і інші стейблкоіни: EURT (прив’язаний до євро), JPYT (прив’язаний до японської єни). Купівля таких активів вважається надійним способом збереження фінансових заощаджень у період економічних криз.

Потрібно розуміти, що USDT — це не те саме, що USD. Хоча багато хто через прив’язку до курсу називають токен двійником долара. Тезер — це актив, створений для того, щоб зробити торгівлю та валютні перекази між користувачами більш простими та доступними. Це своєрідний “місток” між фіатом та криптою. USDT зберігає всі переваги цифрових монет: конфіденційність, низькі комісії, прозорість. Tether можна обмінювати на інші криптомонети або фіатні гроші, пересилати іншим користувачам, зберігати на електронних гаманцях.

З’ясувавши, що таке USDT, можна розпочинати вивчення даних цієї валюти. Ось основні показники:

 • курс – 1 дол.;
 • максимальна вартість у 2022 році – 1,0007 дол.;
 • мінімальна вартість у 2022 році – 0,9959 дол.;
 • капіталізація – 67,57 млрд дол. (за даними на 18.08.2022);
 • максимальний обсяг торгів за 24 години – 47,12 млрд дол. (за даними на 18.08.2022);
 • циркуляційний запас – 67.57B USDT;
 • загальна пропозиція – 69,159 млрд дол.;
 • позиція в рейтингу – 3 (за версією Coinmarketcap.com).

Творці Tether Limited запевняють, що 1 монета Тезер за вартістю дорівнює 1 долару США, проте насправді час від часу спостерігаються невеликі стрибки курсу — в межах 0,1 дол. Найбільше падіння було зафіксовано у 2017 році, коли вартість USDT знизилася до 0,91 дол. Це викликало паніку та подив у інвесторів. Багато хто почав сумніватися в тому, що всі токени забезпечені фіатним активом. Щоб розібратися в причинах вагань, ми вивчили історію та особливості USDT.

Історія USDT

Постачальник токенізованого фіату Tether: що це і як з’явився новий вид криптомонет?

Mastercoin

Історія USDT почалася ще у 2012 році, коли програміст Дж. Р. Віллет винайшов технологію, що дозволяє створювати нові монети на основі Bitcoin. Після низки перевірок та тестування у 2013 році було створено новий цифровий актив Mastercoin. Для подальшого розвитку проєкту була заснована компанія Mastercoin Foundation, яка пізніше стала називатися Omni Foundation. Серед засновників цієї організації був Брок Пірс — глава Bitcoin Foundation. Технічним директором було призначено програміста Крейга Селларса.

Realcoin

За рік до команди “Omni Foundation” приєднався бізнесмен Рів Коллінз. Об’єднавши ресурси, команді вдалося реалізувати спільний проєкт Realcoin та випустити однойменну криптовалюту. Новий цифровий актив було розроблено на основі блокчейну Bitcoin з використанням протоколу Omni Layer (використовується і зараз).

Автори проєкту тоді заявляли, що Ріалкоїн – це повністю прозорий та безпечний токен. За їхніми словами, кожна монета дорівнювала за вартістю одному долару США. Кожна криптомонета, яка перебуває в обігу, мала підкріплення у вигляді одного долара в резерві.

Tether

Ще до закінчення 2014 року Realcoin трансформувався у Tether. Причиною ребрендингу стали асоціації монети з альткоїном. Рів Коллінз неодноразово наголошував, що Тезер — це токен, який представляє долари, посередник між цифровими та фіатними активами. У нього немає окремого блокчейну.

Після трансформації з’явилася компанія Tether Limited із реєстрацією в Гонконгу. У 2015 році було зафіксовано низку важливих подій у житті організації:

 • стартувало закрите випробування трьох токенів Тезер, прив’язаних до євро, долара, єни;
 • фірма оголосила про співпрацю з криптовалютною біржею Bitfinex;
 • Tether був допущений до торгів на Bitfinex.

У 2017 році стало відомо, що представники Bitfinex започаткували фірму Tether Holdings Limited. При цьому раніше і криптобіржа і Tether Limited стверджували, що підприємства не пов’язані між собою. Також з’ясувалося, що компанія Tether Holdings Limited є материнською організацією Tether Limited, а посаду гендиректора в ній очолює гендиректор Bitfinex. Розкриття цих фактів спричинило зниження вартості USDT до 0,9 дол. у 2017 році, як зазначалося раніше.

Після низки судових засідань у 2018 році представникам Tether Limited довелося переглянути свою позицію щодо “забезпечення Tether”. Вони уточнили, що лише 74% токенів мають підкріплення у вигляді фіатного резерву. Водночас у компанії наголосили, що у цьому питанні до уваги потрібно брати не лише готівковий долар, а й позики, які були отримані від партнерських організацій.

Криптовалюта Tether пройшла довгий шлях розвитку, доки не досягла сучасного вигляду.

Які особливості USDT?


Щоб дізнатися більше про USDT (що це за валюта та в чому її особливості), потрібно розібратися,
як влаштовані стейблкоїни. Ми вже знаємо, що це цифрові валюти, прив’язані до фіатних активів. Однак важливими є й інші особливості:

 • стейблкоїни не мають своїх блоків транзакцій;
 • реалізацію токенів забезпечують децентралізовані системи інших криптовалют;
 • функціонування стейблкоїна здійснюється із застосуванням відкритих протоколів.

Криптовалюта Tether створена на базі протоколу Omni Layer. Це по суті другий шар блокчейна Біткоїна, який забезпечує обіг монет USDT. Пізніше Tether Limited вирішили прив’язати частину токенів до платформи Ethereum і випустити токени стандарту ERC-20. Це дозволило користувачам використовувати Тезер для роботи зі смарт-контрактами та децентралізованими програмами. Пізніше було використано платформи інших криптовалют.

Наступна особливість – це алгоритми, що використовуються. Tether як стейблкоїн використовує метод Proof-of-Reserves. У чому суть цього методу? Він полягає в ланцюжку процесів:

 • На блокчейні Bitcoin уточнюється сума токенів.
 • На банківських рахунках перевіряється наявність обсягу доларових резервів. Сума має відповідати загальній вартості токенів.
 • Сума доступних коштів регулярно оновлюється на сайті Tether.
 • Незалежні аудиторські компанії регулярно моніторять ситуацію, перевіряючи резерви Tether Limited.

Це означає, що USDT випускаються лише в тому обсязі, еквівалент якого було зараховано на рахунок фірми. Видаляються монети з обігу за аналогічною схемою.

Тепер ви знаєте про USDT Tether, що це токен, який принципово відрізняється від інших криптовалютів.

Tether: що це

Переваги та недоліки USDT

 

Tether, як і будь-який інший цифровий актив, має власні “плюси” та “мінуси“. Давайте обговоримо їх детальніше.

 

Переваги

 

Найголовніша перевага Тезер – це прив’язка до фіатної валюти. Це перетворює криптовалюту на надійний інструмент для заощадження коштів. Однак, на цьому перелік позитивних особливостей USDT не закінчується. Ми склали для вас перелік переваг, на які варто звернути увагу:

 • Прозорість. У Tether Limited неодноразово заявляли, що регулярно проводять перевірки щодо відповідності суми, що знаходиться в сховищі, та загальної суми на рахунках клієнтів. Дані публікуються на сайті компанії.
 • Оперативність. Перекази USDT здійснюються з високою швидкістю. Це дуже зручно, особливо якщо потрібно переказати гроші в іншу країну.
 • Економія. Комісії при перерахуванні коштів у USDT з одного облікового запису на інший мінімальні.
 • Відсутність різких стрибків курсу. Низька волатильність – важлива якість для тих, хто хоче зберегти гроші. Курс Tether – найстабільніший у порівнянні з іншими криптовалютами.
 • Ринкова стійкість. Токен підкріплений найпопулярнішою фіатною валютою світу, яка активно використовується при розрахунках.
 • Зручність для зберігання. Тезер можна перевести на будь-який гаманець, який підтримує цей токен.

За словами інвесторів, операції з USDT набагато зручніше проводити, ніж із доларом США. Важливе значення мають також популярність та безпека токена. Практично на всіх криптоплатформах його можна використовувати як платіжну одиницю або торговий актив. Завдяки своїй безпосередній причетності до блокчейну Біткоїна, монета надійно захищена від атак хакерів.

Зручний Tether ще й тим, що дозволяє фіксувати прибуток. Адже при виведенні профіту в крипті завжди існує ризик втратити частину доходу через стрибки курсу. Якщо ж одразу переказати прибуток у USDT — втрат не буде.

 

Недоліки

 

Багато інвесторів-початківців не знають про USDT Tether, що це криптовалюта, яка теж має “мінуси”. Головний із них пов’язаний із забезпеченням. Ми вже з’ясували, що лише 74% токенів забезпечені доларами. Насторожує також те, що в офіційній документації організації зазначається, що USDT не належить ні до категорії платіжних інструментів, ні до категорії грошових коштів. Це звільняє емітента від багатьох обов’язків та гарантій щодо обміну Tether на долар.

Другий ризик пов’язаний з тим, що у разі позбавлення USDT свого забезпечення великі інвестори можуть втратити свої заощадження. Однак це лише теоретичне припущення.

До списку “мінусів” багато хто включає також відсутність можливостей для майнінгу та централізованість. Tether Limited самостійно керує ключовими процесами: випуском нових токенів та зберіганням фіатного забезпечення. Якщо компанія з якихось причин припинить своє існування, вкладники можуть втратити свої активи.

Переваги та недоліки криптовалюти Тезер

 

За яким принципом працює USDT?

 

Ми вже з’ясували, що існує повноцінна криптовалюта USDT, що це актив, який прив’язаний до фіатних грошей. Давайте розберемося, за яким принципом здійснюється емісія Tether:

 • Для покупки USDT інвестор відкриває депозитний рахунок у компанії Tether Limited та здійснює доларовий переказ.
 • Компанією створюються нові монети на отриману суму у співвідношенні 1:1 та поміщаються на рахунок інвестора.
 • За такою самою схемою відбувається видалення токенів за бажання користувача погасити вартість Tether фіатною валютою. USDT знищуються, а долари переказуються на банківський рахунок користувача.

На сайті ObmenAT24 можна купити Tether за долари та гривні швидко та за доступним тарифом. Достатньо зробити кілька кліків на сайті і вже через 5-15 хвилин монети будуть у вас! Ви також можете обміняти криптовалюту на фіат, перерахувавши гроші на свою банківську картку. Прозорість та безпека гарантується!

 

Висновки

 

Проаналізувавши статистичні дані та факти, ми з’ясували, що Тезер – це криптовалюта з багаторічною історією та індивідуальними особливостями:

 • Що таке USDT? Простими словами Tether – це стейблкоїн, курс якого прив’язаний до долара США. 74% токенів забезпечені фіатом. Коливання курсу перебувають у межах 0,1 дол.
 • Історія Тезер налічує близько десяти років. За цей час криптовалюта пережила кілька трансформацій та ребрендинг. Компанія Tether Limited була зареєстрована у 2014 році.
 • Головні особливості Tether: відсутність власного блокчейну та використання методу Proof-of-Reserves.
 • Емісія токенів відбувається централізовано Tether Limited. Нові монети створюються після переказу користувачами фіатних активів на рахунок компанії. Аналогічно здійснюється знищення токенів.
 • Головні переваги USDT – низька волатильність, прозорість, популярність, швидкі перекази та низькі комісії. До недоліків варто віднести сумнівне забезпечення, відсутність можливостей для майнінгу.

Більшість інвесторів говорять про Tether USDT, що це інструмент, який найбільше підходить для заощадження коштів, а не для примноження.

Поширені запитання

1. Де зберігати Tether?

Місце зберігання USDT потрібно вибирати залежно від того, на якому блокчейні було реалізовано монети. Наприклад, якщо був обраний токен, реалізований на блокчейні Ethereum, то як гаманець можна вибрати будь-який зі списку, розміщеного на сайті цієї криптовалюти. Найпопулярніші з них – Trust Wallet, MyEtherWallet, MyCrypto.

2. Як купити Tether?

Купити USDT можна через обмінник чи криптобіржу. Окрім цього здійснити покупку можна на офіційному сайті компанії Tether. Для цього потрібно пройти реєстрацію та створити обліковий запис. Наступний крок – верифікація із завантаженням документів. Після підтвердження потрібно буде переказати фіатну валюту на вказаний в особистому кабінеті рахунок.

3. Чи легальний Tether?

Tether – це повноцінний та легальний стейблкоїн. Його, як і інші криптовалюти, можна купувати, передавати іншим користувачам, обмінювати на криптовалюти чи фіатні гроші.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше