Як убезпечити себе від криптошахрайства та не потрапити у пастку: Поради експертів ObmenAT24

Згідно з даними блокчейн-компанії Chainalysis за 2024 рік, Україна посідає третє місце по використанню криптовалют серед 146 країн світу. Шалений інтерес українців до крипти породжує все більш розповсюджені та віртуозно сплановані шахрайські схеми.

Однак, разом з цим, користувачі криптовалюти ризикують потрапити не лише у пастку зловмисників, але й у поле зору правоохоронців зі сфери оподаткування щодо незадекларованих активів та джерела походження коштів. Як відомо, крипта все ще знаходиться у сірій зоні українського законодавства — у травні цього року законопроєкт про легалізацію криптовалюти в Україні був заблокований.

Шахраї вдаються до найнепередбачуваніших та замаскованих схем. Фішингові сайти, email розсилки, Телеграм канали, Google реклама, діпфейк відео — це невеликий перелік інструментів зловмисників.

Нерідко фішингові сайти просуваються через рекламу в Google та у соцмережах. Користувач натискає на таку рекламу та опиняється на підробленому сайті, який іноді виглядає точнісінько, як справжній, та подекуди навіть з імітацією живої служби підтримки — для цього використовується ШІ із згенерованим зображенням людими та голосу.

Схема з "супервигідним курсом"  — теж нерідкість. Частіше у такі схеми потрапляють новачки, але і досвідчені криптогравці іноді стикаються з подібним скамом через бажання більшого прибутку. У таких випадках шанси на повернення коштів практично рівні нулю.

Експерти ObmenAT24 детально розказали виданню Економічна Правда, як криптошахраї вдосконалили свої схеми, які махінації є найрозповсюдженішими в Україні та закордоном, і, найголовніше, наші фахівці дали поради, як убезпечити себе від криптошахрайства, на які червоні прапорці слід звертати увагу при виборі криптообмінника та як уникнути ризику натрапити на проблеми з податківцями. Про все це читайте у матеріалі на сайті Економічна Правда