У ЄС розкрили умови запуску CBDC. Twitter додав функцію покупки криптовалют. Відомий аналітик назвав три найперспективніші альткоїни

У ЄС хочуть запровадити цифровий євро: що буде з готівкою

 

Єврокомісія оприлюднила попередні умови запуску цифрового євро. За словами голови відомства Крістін Лагард, CBDC функціонуватиме паралельно з готівкою. Остаточне рішення з цього питання ухвалить Центральний банк ЄС у жовтні 2023 року.

 

Популярність електронних платежів з використанням банківських карток та мобільних сервісів у ЄС стрімко зростає, що стало особливо помітним у період пандемії. Однак, незважаючи на це, близько 60% учасників опитування, проведеного в єврозоні, зізналися, що хотіли б зберегти можливість використання готівки.

 

Єврокомісія пропонує забезпечити захист готівки, щоб її надалі можна було використовувати для розрахунків. Додатково відомство пропонує фізособам та бізнесу протестувати цифровий євро після того, як він буде запущений. У ЄК вважають CBDC дешевшими, безпечнішими та стійкішими, порівняно з іншими формами грошей. Також зазначається, що впровадження цифрового євро допоможе зміцнити позиції валюти як міжнародної платіжної одиниці.

 

Повідомляється, що транзакції з CBDC можна буде виконувати навіть без інтернету — з пристрою на пристрій. В ЄК наголосили, що офлайн-операції з CBDC будуть більш конфіденційними, ніж карткові платежі, які масово використовуються сьогодні.

 

Рахунки для цифрових валют після їхнього запуску можна буде відкривати у поштових відділеннях або місцевих держустановах. Запровадити цифровий євро планується на території всього ЄС.

У Twitter тепер можна купувати крипту та NFT через розширення Chrome

 

Користувачі Twitter можуть купувати криптовалюту та NFT безпосередньо через соцмережу. Така можливість стала доступною завдяки партнерству компаній Inspect та MoonPay.

 

У червні Inspect представила розширення Google Chrome. За його допомогою можна відстежувати NFT, які використовуються як аватари у Twitter. 7 липня компанія оголосила про співпрацю з платіжною системою MoonPay та інтеграцію її функцій у свої продукти.

 

Відкривши рахунок у MoonPay, можна купувати крипту та NFT за фіат, не виходячи з Twitter. Поповнити рахунок можна, використовуючи банківську картку чи мобільні платіжні сервіси. Після оплати куплені активи відразу переміщуються на криптовалютні гаманці.

 

У MoonPay заявили, що партнерство з Inspect сприятиме розвитку екосистеми цифрових платежів та зробить її доступною для великої кількості користувачів.

Відомий експерт назвав три найперспективніші альткоїни

 

Arbitrum, Aptos та SUI — криптовалюти, які мають великий потенціал для зростання. Таку думку висловив відомий у криптоспільноті аналітик Майкл ван де Попп у своєму мікроблозі в Twitter.

 

Експерт вважає, що на фоні бичачого тренду стрімке зростання зможуть продемонструвати саме нові альткоїни і радить звернути увагу на наступні три монети:

 

  • Arbitrum (ARB) — криптовалюта, яка вважається рішенням другого рівня мережі Ефіріум.
  • Aptos (APT) — криптовалюта заснована на однойменному блокчейні першого рівня, вважається наступником покинутого криптопроєкту Diem від компанії Meta.
  • SUI (SUI) — нативний токен, який був запущений на однойменному блокчейні першого рівня в травні 2023 року. Партнерами проєкту стали відомі біржі: Binance, Kucoin, Bybit та OKX.

 

Станом на 10 липня 2023 року вартість ARB становить $1,11, APT — $6,87, SUI — $0,63.

 

Причини свого вибору Майкл ван де Попп не пояснив.

Криптоіндустрія втратила $265 млн через хакерські атаки

 

Число хакерських атак на криптопроєкти, здійснених у період з квітня по червень 2023 року, збільшилося на 63% порівняно з другим кварталом минулого року. Такі дані опублікувала компанія Immunefi.

 

Загалом у звітний період кіберфахівці зафіксували 81 інцидент зломів та шахрайських атак. Усього зловмисникам вдалося привласнити $265 млн. Найбільше грошей хакерам вдалося витягти з гаманців Atomic Wallet. Внаслідок зломів було вкрадено $100 млн.

 

Окремо експерти відзначили DeFi-проєкт Fintoch. Компанія збирала інвестиції на запуск розробок, обіцяючи пасивний дохід у розмірі 1% від вкладень. Однак через деякий час здійснила екзит-скам і вивела $31,6 млн., які належали клієнтам. Експерти припускають, що проєкт був схемою Понці. Це коли компанія не має реального бізнесу, а кошти новим інвесторам виплачуються за рахунок вкладень попередніх. Засновником і гендиректором фірми значиться Боб Ламберт, якого насправді не існує. Його роль грав найнятий актор.

Ripple презентував браузерний гаманець — аналог MetaMask

 

Компанія Ripple Labs представила гаманець Crossmark для криптовалют, заснованих на блокчейні XRP Ledger. Продукт створений у вигляді плагіна, який користувачі зможуть додати до браузерів Chrome, Firefox та Opera.

 

У Crossmark будуть доступні всі популярні види транзакцій. Як відзначили самі розробники, функціонально гаманець дуже схожий на розширення MetaMask від ConsenSys.

 

Відомо, що Crossmark підтримує інтеграцію з мобільним XRP-гаманцем XUMM. У майбутньому Ripple планує налаштувати підключення інших сервісів, таких як Gem Wallet і Ledger.

 

Поки що команда Ripple проводить тестування первісної версії Crossmark серед обмеженої групи користувачів. Запуск гаманця із повноцінним функціоналом запланований на найближчі місяці.

Купити криптовалюту, а також обміняти цифрові монети на фіат можна онлайн та офлайн через ObmenAT24. Транзакції виконуються швидко та з мінімальними комісіями.