2023-02-13 11:25:39

Visa експериментує зі стейблкоїнами. Twitter створює власну криптовалюту. В Україні з'явиться ще одна платіжна картка

Visa протестувала міжнародні платежі у стейблкоїнах

Міжнародні платежі у стейблкоїнах від Visa

 

Платіжна система Visa продовжує інтегрувати інструменти для обміну криптовалюти на фіат та навпаки. Днями було здійснено пробний платіж у системі SWIFT. Це глобальна система трансляції фінансових даних, яка забезпечує безпеку та уніфікацію переказів.

— Глобальні платежі з обміном цифрової валюти на фіат і навпаки — один із ключових напрямків, на якому ми зосереджуємо свої зусилля. Це область, де ми бажаємо налагодити всі процеси ідеально, як свого часу налагодили конвертацію доларів США в євро за міжнародних транзакцій. Наразі нам потрібно розібратися з обміном токенізованих цифрових активів у традиційну валюту США, — наголосив К’ю Шеффілд, голова криптовідділу фінансової компанії

Тестові операції фахівці провели із застосуванням USDC на платформі Ethereum. Попри успішний результат, ще багато проблем потрібно вирішити до повноцінного запуску інструменту. Зокрема, SWIFT не дозволяє проводити операції часто. А ось платежі поза цією системою працюють з 2021 року. Також варто зазначити, що у 2022 році Visa анонсувала рішення щодо автоматичних платежів на блокчейн-платформі.

Twitter сконцентрувався на розробці власного токена

Розробка власного токена у Twitter


Команда соціальної мережі Twitter працює над створенням
власної платіжної системи. Вже очевидно, що це буде не Dogecoin, попри тверду впевненість криптосуспільства в цьому. Річ у тому, що інтеграція мемної криптовалюти могла б спровокувати проблеми з Комісією з цінних паперів та бірж США. Тож у соцмережі вирішили створити власний токен.

Ситуацію прокоментував один з інвесторів — голова біржі Binance Чанпен Чжао, який допоміг Ілону Маску купити Twitter Він зазначив, що не має детальної інформації про Twitter coin. Крім того, він запевнив: попри партнерські відносини компаній, лістинг нової криптовалюти на біржі не гарантовано.

«Ми ухвалимо рішення про лістинг, орієнтуючись на деталі, корисність валюти, дизайн та функції. Жодних гарантій на цьому етапі давати не можна», — зазначив Чанпен Чжао.

Активна робота щодо впровадження системи платежів у Twitter розпочалася з моменту покупки соціальної мережі Ілоном Маском. Binance всіляко підтримує цей процес: відомо, що керівництво біржі давно шукало можливості вкладення коштів у великий бізнес, який стане амбасадором Web 3.0 на світовому ринку.

У Binance зросла оплата за виведення коштів

 

Керівництво найбільшої криптобіржі світу скоригувало розмір комісії за виведення. Насамперед це пов’язано з тим, що співвласники TRON вирішили змінити механізм розрахунку оплати транзакції.

Новий механізм оплати передбачає більш виважений розподіл ресурсів на платформі. Річ у тім, що понад 85% споживаних ресурсів сконцентровано на кількох контрактах, що ускладнює нормальний розвиток блокчейну. Тому розробники TRON вирішили збільшити витрати на платежі з низькими комісіями.

У зв’язку з цим криптобіржа Binance збільшує комісію на виведення цифрових активів, які працюють за стандартом ТRC-20. Це насамперед стейблкоїни USDT, USDC та TUSD. Тепер за вивід потрібно платити 2,6 токена (раніше був 1). Щоб вивести стейблкоїн BUSD, потрібно заплатити 2,2 токена (раніше було 0,8).

Торкнулися зміни й основної монети блокчейну TRX (TRC-20). Тепер за вивід потрібно заплатити 15 монет (приблизно $0,9). До цього комісія становила всього одну монету (приблизно $0,06). Комісія за виведення BTTC, JST, SUN, WIN та NFT тепер складає 40 TRX (приблизно $2,4).

30% українців готові розраховуватись цифровими картками

30% українців готові використовувати цифрові картки


Третина жителів України готова повністю
відмовитися від банківського «пластику» та перейти на цифрові платежі в найближчі два роки. Про це свідчать дані дослідження MasterIndex. Вже зараз більшість українців (59%) вибирає безготівкові форми оплати при розрахунках у фізичних торгових точках.

Так, у 2022 році суттєво збільшилася частота безготівкових оплат у категорії комунальних послуг: так платили 75% респондентів. Понад 60% українців купують у такий спосіб ліки, 47% — платять за квитки, 46% — оплачують покупки одягу та взуття, 26% — оплачує проїзд у громадському транспорті. 8% опитаних зазначили, що нічого не купуватимуть в магазині, де не приймають безготівкові оплати.

Згідно з дослідженням, впевненими лідерами серед українців стали електронні системи Apple Pay та Google Pay: за допомогою них платить 37% респондентів. А ось кількість людей, які вважають за краще платити готівкою, знизилася: якщо у 2021 році таких було 39%, то у 2022 — 28%. Але водночас минулого року популярним став сервіс отримання готівки на касі: 37% респондентів відзначили слово Наголосили – это сделали акцент на чем-то, подчеркнули. В русском слово варианте написано Отметили, что переводится как  Відзначили , що користувалися цією послугою.

Автори дослідження стверджують, що українці психологічно готові до подальшого переходу на безготівкові форми оплати, у тому числі з огляду на перспективи використання цифрової національної валюти.

«Нова пошта» планує випускати власні платіжні картки

 

Платіжний сервіс NovaPay (проєкт, що входить до екосистеми компанії «Нова пошта») розглядає можливість випуску платіжних карток. Про це заявив генеральний директор компанії Андрій Кривошапко.

«Верховна Рада ухвалила закон, у якому дозволила небанківським фінансовим організаціям випускати картки та відкривати рахунки. Ми маємо плани вийти на цей ринок у другій половині 2023 року. Зараз триває активна підготовка», — розповів топменеджер.

За його словами, це створить нові можливості як для самої компанії, так і для її клієнтів. Наприклад, NovaPay зможе відкривати кредитні ліміти. Частково послуга доступна вже зараз: кредит можна оформити для оплати отриманої посилки. Але якщо у клієнта буде повноцінний рахунок та картка, він зможе користуватися стандартним лімітом: не тільки на «Новій Пошті», а й у роздрібних мережах при покупках онлайн.

Крім того, анонсовано створення інструменту для повноцінного керування рахунком. Для цього компанія вже розробляє мобільний застосунок, який в перспективі буде синхронізований з програмою «Нової пошти».

У компанії вважають, що нова послуга зацікавить насамперед представників мікро- та малого бізнесу, які відправляють більшу частину замовлень через «Нову Пошту» післяплатою.

Шукаєте зручні можливості для обміну цифрових та фіатних валют? Плануєте купити чи продати фіат, криптовалюту, стейблкоїни? Обмінник ObmenAT24 — це можливість провести операції онлайн: швидко, вигідно та прозоро. Оцініть простоту, великі ліміти та відсутність верифікації.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше