2023-01-27 16:44:37

Арбітраж криптовалют: що це, як працює, і як заробляти на різниці курсів криптовалют

В один і той же час вартість Ефіру на Binance може становити $1620, а на Huobi — $1642. Різниця $22 вважається арбітражною можливістю, яку часто використовують трейдери. Поговоримо про те, що таке арбітраж криптовалют, які існують стратегії, переваги та ризики даного виду заробітку.

 

Что такое арбитраж криптовалют

Як виник арбітраж криптовалют?

 

Арбітражем називається торгова стратегія, яка дозволяє отримувати дохід на розбіжності курсу криптовалют на різних ринках та торгових майданчиках. Для отримання вигоди трейдер повинен миттєво виконати як мінімум дві операції: покупку та продаж.

Щоб заробити на арбітражі, зовсім не обов’язково стежити за поведінкою курсу, вивчати та складати прогнози вартості активів. Основне завдання трейдера полягає у порівнянні цін криптовалют на різних платформах та моментальному закритті угод. Цей вид заробітку вважається найменш ризиковим, тому і на високий дохід розраховувати не варто.

Чому ціни на ту саму монету на різних майданчиках можуть відрізнятися? Появі арбітражних можливостей сприяють наступні фактори:

 • Державні обмеження. Обмежуючи відтік капіталу, деякі країни забороняють інвесторам доступ до закордонних ринків. Це викликає дисбаланс між попитом та пропозицією на місцевих криптобіржах. Вартість криптовалют у таких країнах може бути вищою, що створює можливості для арбітражу. Однією з таких країн вважається Південна Корея.
 • Різкі коливання цін. Криптовалюта може протягом одного дня втратити 20% у ціні, а потім піднятися на 20%. Залежно від рівня ліквідності, біржі можуть реагувати на такі коливання повільніше або швидше. Великим біржам притаманна висока ліквідність, тому ціни на них майже завжди відповідають ринковим. На менших біржах курс може трохи відставати.
 • Рівень попиту. Найвищий попит на криптоактиви спостерігається на біржах, відповідно і купити монети тут можна дешевше. На P2P-платформах попит набагато нижчий. На таких майданчиках користувачі самі виставляють курс транзакцій, відповідно з’являється можливість продати актив дорожче.

Побачивши різницю в цінах на різних торгових майданчиках, трейдери та інвестори почали купувати і перепродувати монети, поклавши основу новому виду заробітку. Так і виник арбітраж криптовалют.

Види арбітражних операцій

 

Розберемо найпопулярніші варіанти арбітражних операцій, щоб дізнатися в чому полягає їхня сутність та як вони працюють.

 

Біржовий арбітраж


Біржовий
арбітраж криптовалют — це найшвидший та найпоширеніший вид арбітражних операцій. Трейдер купує монету на одній біржі дешевше і одразу ж продає на іншій дорожче. Неефективність ринку дозволяє йому отримати невеликий дохід.

Приклад:

Вартість Bitcoin на біржі №1 становить $22,983, а на біржі №2 — $22,995. Різниця в $12 — це арбітражна можливість і заробіток трейдера.

 

Трикутний арбітраж


Трикутний арбітраж криптовалют
вимагає здійснення низки спекулятивних операцій, тому вважається складнішим, ніж попередній вигляд. Для здійснення угод трейдер може використовувати відразу кілька криптовалют та кілька бірж.

Приклад:

 • BTC/USD = $22 000
 • BTC/ETH = 14,1 ETH
 • ETH/USD = $1635

У даному випадку можна:

 • купити 1 BTC за $22 000;
 • обміняти 1 BTC на 14 ETH;
 • продати 14 ETH за $22890.

Прибуток становитиме $890.

 

Арбітраж з використанням деривативів


Найбільш складними вважаються арбітражні операції, які проводяться
одночасно на ф’ючерсних та спотових ринках. Цей вид заробітку більше підходить для досвідчених трейдерів.

Схема арбітражної операції включає:

 • купівлю активу на спотовому ринку;
 • моментальне відкриття шорт-позиції на безстроковому ф’ючерсному ринку;
 • отримання прибутку за ставкою фінансування.

Для отримання прибутку необхідно, щоб ф’ючерсний договір мав позитивну премію за ризик.

Ставка фінансування може коригуватися кілька разів на день. Це своєрідна винагорода за відкриття довгих позицій трейдерам, які мають шорт-позиції або навпаки — за відкриття коротких позицій за наявності довгих. Все залежить від вартості базового активу: дорожчає він чи дешевшає.

Приклад:

Ставка на ф’ючерсний контракт Bitcoin складає 1%. Трейдер купує 1 BTC на спотовому ринку та відкриває шорт-позицію на ф’ючерсному – на суму, рівнозначну вартості монети. У результаті прибуток становитиме 1% від суми. Її можна буде отримати в день експірації ф’ючерсного контракту (в останній день, коли контрактом можна торгувати). 

Стратегії заробітку

 

Розібравшись, як працює арбітраж криптовалют (Україна), можна перейти до вивчення стратегій заробітку.

Давайте розберемося, з чого потрібно починати і як правильно діяти, щоб отримати прибуток від біржових арбітражних операцій:

 • Пошук майданчиків. Потрібно вибрати кілька бірж, які дозволяють торгувати криптовалютою. Увагу слід звертати на майданчики як з високою, так і з низькою ліквідністю.
 • Поповнення рахунків. Арбітраж потребує миттєвих дій, здійснити які практично неможливо без передплачених рахунків.
 • Огляд цін. Щоб отримати дохід, потрібно постійно стежити за рухом цін, порівнювати вартість пропозиції та продажу монет на різних майданчиках.
 • Розрахунки. При виявленні арбітражної спроможності, потрібно визначити розмір спреду та комісій, які можуть бути списані при купівлі, продажу активу та виведенні коштів. Якщо пропустити цей крок, угода, з високою ймовірністю, може виявитися збитковою, навіть незважаючи на пристойну розбіжність у цінах купівлі та продажу.
 • Укладення угоди. Необхідно купити криптовалюту за низькою ціною на одному майданчику та моментально продати дорожче на іншому. Діяти потрібно швидко, оскільки ціни можуть змінитися будь-якої хвилини.

Для автоматизації арбітражних процесів інвестори залучають ботів, купують сигнали, використовують сканери курсів, оскільки вручну моніторити ситуацію на десятках бірж досить складно. Як тільки з’являється можливість для заробітку, програми надсилають трейдерам сповіщення.

Переваги арбітражу криптовалют

 

Ми вже знаємо, як працює арбітраж криптовалют, що це практично безризиковий спосіб отримання доходу на криптовалюті. Трейдеру не потрібно прогнозувати вартість активу, адже розмір прибутку залежить не від майбутньої, а від поточної ціни. До інших переваг арбітражу експерти включають:

 • швидкий заробіток: арбітражні операції здійснюються за лічені хвилини, а інколи навіть секунди;
 • відсутність кордонів: трейдер може здійснити будь-яку кількість арбітражних операцій, тим самим збільшивши заробіток;
 • постійний дохід: арбітражні можливості з’являються і будуть з’являтися регулярно, оскільки уникнути розбіжності у цінах неможливо;
 • автоматизацію процесів: використання спеціальних програм дозволяє звести до мінімуму кількість збиткових угод.

Арбітражні операції приносять користь як трейдерам, так і ринкам, роблячи ціни більш збалансованими.

 

Ризики арбітражу криптовалют


Арбітражні операції мають також і недоліки:

 • високі комісії: слід враховувати те, що на різних біржах розмір зборів може суттєво відрізнятися;
 • великий стартовий капітал: для поповнення рахунків та купівлі криптовалют відразу на декількох платформах може знадобитися велика сума;
 • низький дохід: різниця вартості активів майже завжди несуттєва, тому, для отримання високого прибутку, трейдеру потрібно здійснювати цілий ряд арбітражних угод;
 • ризик втрати частини вкладень: причиною може бути низька швидкість проведення операцій — навіть частка секунди може вплинути на перебіг подій;
 • складність розрахунків: одна неправильна дія може позбавити трейдера частини прибутку і навіть призвести до збитків;
 • недостатня ліквідність: бажаючи отримати великий прибуток трейдери часто використовують високий оборотний капітал, проте слід розуміти, що у книзі ордерів може не бути достатнього обсягу коштів для здійснення прибуткових арбітражних угод.
 • ризик невиконання ордерів: може виникнути через технічні проблеми на біржі, форс-мажорні обставини, недосконалість арбітражних механізмів. 

Розібравшись, що таке арбітраж криптовалют та об’єктивно оцінивши очевидні та приховані ризики, можна скласти ефективну торгову стратегію та заробити на різниці цін.

FAQ

1. Чим небезпечний арбітраж крипти?

Високі комісії торгових майданчиків, низька швидкість проведення арбітражних операцій, технічні проблеми у роботі терміналів можуть призвести до втрати частини вкладень.

2. Що таке арбітраж у трейдингу?

Арбітраж — це вид торгівлі, яка передбачає отримання доходу на розбіжності вартості тих самих активів на різних біржах і торгових платформах. Найпоширеніші види арбітражу: біржовий, мультивалютний (трикутний), арбітраж із використанням різнопланових ринків.

Купити криптовалюту швидко та вигідно, а також обміняти цифрові гроші на фіат можна за допомогою сервісу ObmenAT24. Послуги доступні без реєстрації. Здійснити обмін можна на сайті або за допомогою Telegram-боту компанії.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше