2023-03-14 17:24:23

Що таке GameFi?

“Грай, щоб заробити” — головний принцип GameFi. Технологія поєднує світ відеоігор та децентралізованих фінансів, дозволяє користувачам отримувати винагороду за витрачений час та зусилля, відкриває нові можливості для інвесторів.

Що таке GameFi? Поговоримо про те, чи реально заробляти на іграх, які існують GameFi-проєкти, а також визначимо плюси та мінуси даної технології.

 

Что такое GameFI

 

Як виглядають GameFi ігри та як тут можна заробляти?

 

GameFi або Finance game перекладається як “фінансова гра”. Це блокчейн-проєкти, які дозволяють користувачам заробляти за допомогою онлайн-відеоігор.

На сьогоднішній день існує багато жанрів та моделей GameFi. Серед них лотереї, прибуткове фермерство, колекційні, карткові та спортивні ігри. В якості фінансового інструменту використовується криптовалюта. Гравцям видаються нагороди за виконання різних завдань усередині гри:

 • перемогу у поєдинках;
 • видобуток рідкісних предметів;
 • перехід на новий рівень;
 • набір певної кількості балів.

Як заохочення можна отримати жетони, картки, віртуальні земельні ділянки, оновлені аватари і таке інше. Нагороди представлені у вигляді невзаємозамінних токенів.

Зароблені в іграх активи можна використовувати відразу в декількох проєктах та на різних платформах. Користувач залишає за собою право власності на них. Інформація про всі угоди фіксується у блокчейні. Предмети можна продавати та обмінювати. Прибуток залежить від актуального курсу, тому про фіксовані суми мова не йде.

Нагадаємо, що у традиційних відеоіграх немає можливостей для монетизації. У основі лежить принцип “плати, щоб грати”. Користувачам доводиться витрачати власні кошти, щоб отримати ліцензований доступ, додаткові атрибути для гри, удосконалити свого персонажа, перейти на новий рівень.

 

GameFi – це технології, які зробили революцію в ігровій індустрії. Користувачі отримали можливість поєднувати приємне з корисним — гру та монетизацію. Використання блокчейна зробило цю модель децентралізованою та прозорою.

Що таке GameFi токени

 

Поговоримо про токени GameFi: що це та як їх можна використовувати.

У кожному ігровому протоколі предмети, такі як зброя, золото, домашні тварини, артефакти, токенізуються та подаються як NFT.

Токени GameFi — це нагороди для користувачів та засоби, які використовуються для управління проєктами та підтримки їхньої економіки. Цінність токенів залежить від популярності та темпів розвитку гри.

Варіанти використання токенів GameFi включають:

 • стейкінг;
 • діяльність з управління;
 • ексклюзивні знижки;
 • підтримку ліквідності GameFi;
 • плату за екосистему.

Користувачі можуть продавати GameFi-токени на спеціальних онлайн-платформах. Бувають ігри, в яких нагороди представлені не як NFT, а у вигляді інших криптографічних одиниць. У такому разі, для участі у торгах, їх необхідно конвертувати за допомогою сторонніх сервісів. Найбільш відомим вважається застосунок Hoard Exchange, розробникам якого вдалося ліквідувати розрив між технологією NFT та ігровою індустрією.

 

Який блокчейн використовують для створення GameFi-проєктів?


Технологія Blockchain
– це основа платформ GameFi. Спочатку більшість ігор створювалися на блокчейні Ethereum. На сьогоднішній день все частіше використовуються платформи Polygon, Polkadot і Solana, оскільки вони мають високу пропускну здатність та швидкість.

 

Існують і інші спеціалізовані блокчейни, які часто використовують як основу для запуску GameFi-проєктів. Наприклад, для гри CryptoKitties був задіяний блокчейн Flow. Багато ігор випущено з використанням мереж Tron, BNB Chain, Wax.

Популярні проєкти GameFi

Популярні проєкти

Тепер, коли ви знаєте, що таке Gamefi, поговоримо про популярні проєкти, які відносяться до даного сегменту.

 

Axie Infinity


Найпопулярніша гра, головними персонажами якої виступають
“Осі”. Їх можна збирати, вирощувати, розводити та продавати. Використовуючи власні Осі, гравці влаштовують турніри з іншими користувачами та отримують нагороди за перемогу. У грі є два токена: SLP та AXS. Їх можна вивести та обміняти на реальні гроші. Гра працює на блокчейні Ethereum.

 

CryptoBlades


У цій грі користувачі можуть створювати персонажів та зброю на основі NFT. Головна мета полягає у накопиченні балів для купівлі легендарних клинків та створення могутніх героїв, які можуть ними володіти. У CryptoBlades використовуються токени
$SKILL, які можна легко придбати, продати та обміняти. Проєкт було запущено на Binance Smart Chain.

 

Sorare 


Це фентезі-футбол, у якому користувачі можуть купувати, продавати та обмінюють картки гравців, представлені у вигляді NFT стандарту
ERC-721. Тут можна збирати команди, керувати ними, брати участь у віртуальних турнірах та заробляти нагороди. Гра побудована на блокчейні Ethereum.

 

Gods Unchained


Це стратегічна гра, в якій користувачі збирають колоди і змагаються з іншими користувачами. Гравці можуть повністю володіти картками, які вони виграють, продавати або обмінювати їх за власним бажанням. Деякі з них неймовірно рідкісні і можуть коштувати
сотні тисяч доларів. У якості валюти використовується токен GODS.

 

Splinterlands 


Це колекційна гра, в якій користувачі беруть участь у битвах та намагаються перемогти монстрів. У якості винагороди використовується токен
DEC. Під час останніх оновлень були випущені рідкісні картки, що зробило GameFi-проєкт ще більш привабливим для гравців. Заснований Splinterlands на блокчейні Ethereum.

Чи можна втратити свої гроші через знецінення криптовалюти?

 

Ризик знецінення криптовалюти — один із ключових недоліків GameFi, який обов’язково потрібно враховувати кожному гравцю. Головним фактором, що може спровокувати падіння курсу, вважається інфляція. Вона виникає, коли баланс попиту та пропозиції на ринку порушується.

Для боротьби з інфляцією емітенти GameFi-токенів використовують наступні методи:

 1. Спалювання токенів. Метод передбачає ліквідацію певного обсягу валюти, що належить розробникам. Звичайним користувачам процес нічим не загрожує.
 2. Зниження винагороди для майнерів. Полягає у перегляді виплат для власників обчислювальних машин.
 3. Встановлення лімітів. Щоб не допустити знецінення, розробники визначають максимальний обсяг валюти, яка може перебувати в обігу.

Якщо розробники не встигнуть вжити необхідних заходів, GameFi-токен, справді, може знецінитись, внаслідок чого його власники втратять гроші. Щоб цього не сталося, потрібно регулярно стежити за курсом та новинами ігрових спільнот.

Купити криптовалюту за вигідним курсом та обміняти цифрові гроші на фіат можна за допомогою сервісу ObmenAT24.
Операції виконуються швидко та безпечно,
без обов’язкової реєстрації та додаткових платежів.

FAQ

1. Що таке лаунчпади для крипти?

Криптолаунчпади – це платформи, які допомагають запускати проєкти на основі блокчейну. Це так звані інкубатори для крипто-компаній, які створюють сприятливі умови для залучення капіталу. Лаунчпади відкривають доступ до продажів токенів на ранній стадії, допомагають збирати спільноти навколо нових проєктів.

2. Що потрібно для гри з криптовалютою?

Для участі в GameFi знадобиться комп’ютер з доступом до інтернету, а також криптовалютний гаманець, який потрібно буде прив’язати до гри.

3. Як працює економіка у GameFi іграх?

Проєкти GameFi мають унікальну модель та ігрову економіку. В їхній основі знаходиться новий ігровий принцип “play-to-earn”. Користувачі отримують винагороду у вигляді NFT за час та зусилля, витрачені на гру. Зароблені токени можна обмінювати на спеціальних маркетплейсах.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше