2023-03-14 17:52:08

В Україні заблокували виведення фіата з бірж. Silvergate Bank оголошує про закриття. Bitcoin визнали ціннішим за золото

В Україні заборонили виводити фіат з криптовалютних бірж

 

В Україні заборонили виводити фіат з криптобірж

 

З 2 березня заблокована можливість виведення коштів з криптовалютних бірж на картки українських банків. Так само заборонено поповнювати біржові рахунки, користуючись картами чи банківськими рахунками в Україні.

Це підтвердили у Binance, Kuna, Whitebit та інших біржах, які підтримували операції з українською гривнею. Спочатку представники цих платформ посилалися на технічні проблеми, проте згодом з’ясувалася справжня причина.

Обмеження для криптотрейдерів та інвесторів є наслідком державної кампанії, спрямованої проти грального бізнесу. За офіційною інформацією, в Україні діяла масштабна схема: злочинці отримували нелегальний дохід у криптовалюті та виводили його на банківські рахунки через біржі.

Саме тому операції з обміну фіата на криптовалюту для українських банків стали високоризиковими. Будь-які транзакції, що входять до категорії high-risk, зазвичай блокуються. Таким чином банківська система рятується від можливих проблем з регулятором.

Проте завести гроші на рахунок і вивести їх на картку українці все ж можуть. Для цього передбачені операції P2P. Річ у тім, що прямий обмін цифровими активами та фіатом не підпадає під високоризикові операції, бо у них не бере участь юридична особа. Але залишається вірогідність, що цей варіант теж можуть заблокувати у перспективі.

Керівник Payoneer гарантує відсутність проблем через закриття Silicon Valley Bank

 

Днями стало відомо про банкрутство одного з найбільших банків світу, який входив до двадцятки найпотужніших фінансових організацій. Вкладники Silicon Valley Bank, занепокоєні результатами опублікованого звіту, масово вивели свої кошти з рахунків та спричинили крах. Це вплинуло на міжнародний ринок та навіть викликало тимчасовий обвал ринків фіата та криптовалют. У зв’язку з цим компанія Payoneer опублікувала звернення топ менеджера. У ньому йдеться про відсутність ризиків для клієнтів.

«У п’ятницю, 10 березня, державні регулятори США закрили Silicon Valley Bank (SVB)», — йдеться у зверненні, — «Та це не загрожує коштам клієнтів, які зберігаються в Payoneer. Закриття SVB не вплинуло на наші операції, і платежі обробляються у звичайному режимі».

За словами керівника фінансової організації, Payoneer зберігає переважну більшість коштів (включаючи активи клієнтів), у глобальних системно важливих банках (GSIB). Компанія має достатню ліквідність і капітал. Тож клієнти, які зберігають гроші на рахунках електронної системи, мають доступ до них і нічим не ризикують.

«Протягом 17 років ми були надійним партнером для підприємців і компаній у всьому світі, і так буде надалі»,

— підкреслює керівник компанії John Caplan.

Bitcoin виявився ціннішим за золото та технологічні індекси

 

Криптовалюта Біткоїн виявилася ціннішою за золото

 

Згідно з доповіддю MarketWatch, криптовалюта Біткоїн перевершила золото та головні технологічні індекси NASDAQ Composite, S&P 500, Dow Jones, за загальним річним доходом. Аналітики повідомили, що станом на вечір 6 березня 2023 року цей показник для флагманської цифрової валюти становив 32,23%, що значно перевищує дані її головних конкурентів.

Експерти підкреслили, що з початку 2023 року NASDAQ Composite додав 12,41%, S&P 500 — 5,86%, а Dow Jones — 0,12%. Тим часом прибуток від золота з 1 січня становив лише 1,17%, що було значно нижче, ніж зростання котирувань BTC. Багато дослідників ринку зауважили, що Bitcoin та інші провідні криптовалюти залишалися відносно незмінними, тримаючись на своєму найнижчому рівні з початку лютого цього року.

Аналітики вказали, що низька волатильність ринку пов’язана з обуренням стосовно зростаючого тиску з боку фінансових регуляторів США. Зазначається, що останній обвал криптобанку Silvergate Capital підвищив ризики виникнення проблем з доступом до банківських послуг у США.

Крім того, хвилювання інвесторів щодо рівня інфляції та процентних ставок також вплинули на попит на цифрові активи. Технічний аналіз графіка обмінного курсу BTC показав явище, відоме як «хрест смерті». Ця фігура може свідчити про негативну динаміку на короткий та середній терміни.

Tether знову звинуватили у шахрайстві

 

Емітента стейблкоїна USDT вчергове звинуватили у веденні шахрайських операцій. Цього разу це зробили журналісти видання The Wall Street Journal. Згідно з їхньою публікацією, компанія Tether користується банківськими рахунками, оформленими на керівників декількох організацій. Таким чином, в емітента є доступ до рахунків, отриманих через підставні компанії та підроблені документи.

У Tether вже відреагували на публікацію та назвали її замовною. Директор компанії Паоло Ардоіно повідомив, що стаття містить багато неточностей. Щоправда, він не вказав на жодну з них. І вкотре у Tether зазначили, що повністю виконують юридичні вимоги у межах стандартів AML, KYC та CTF, а також нагадали, що співпрацюють з Мінюстом США та державними органами, які борються з відмиванням коштів.

Варто зазначити, що обвинувачення не вплинули на курс USDT: капіталізація стейблкоїна продовжує зростати. Цікаво ще й те, що стаття з’явилася на шпальтах видання на другий день після перевірок, влаштованих у криптобанку Silvergate. Багато криптовалютних компаній через це поспішили заявити про відсутність будь-яких спільних справ з цією організацією. Купити Тезер по найвигіднішому курсу завжди можна на ObmenAT24

Silvergate Bank заявив про крах

 

Банк Silvergate заявив про крах

 

Компанія Silvergate Bank, яка була одним з головних криптовалютних кредиторів на ринку, повідомила про закриття та повернення депозитів. Згідно з офіційною заявою, добровільне закриття банку є найкращою реакцією на ринкові зміни та нове галузеве законодавство.

Відомо, що головною причиною закриття стало виведення коштів, ініційоване основними клієнтами: Genesis та FTX. Через це банк втратив понад один мільярд доларів США. 1 березня Silvergate здивували заявою: вони повідомили регуляторам, що реальна ситуація з капіталами банку ще гірша, і перспектив для розвитку немає.

Водночас закрилася мережа обміну Silvergate Exchange Network, завдяки якій Coinbase, Gemini, Kraken та інші криптобіржі проводили фіатні операції всередині та між партнерами. 

Стан ринку криптовалют через ці події досить хиткий: щоб знову збалансувати його, компанії терміново мають знайти нове джерело фіата. Це може призвести до того, що біржі почнуть звертатися до напівлегальних фінансових організацій, і це лише підвищить ризики. 

Ситуація ускладнюється тим, що найбільші конкуренти банку (Metropolitan та Signature) на початку 2023 року перестали працювати з цифровими валютами. Яким чином учасники ринку врегулюють ці проблеми, наразі невідомо.

Шукаєте вигідні умови для обміну криптовалют та фіату? Сервіс ObmenAT24 пропонує швидкі та прозорі операції, доступні комісії та великі резерви. Проводьте обмін онлайн або у наших представництвах без обов’язкової верифікації.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше