2023-02-13 14:44:23

Що таке аірдроп криптовалют?

Airdrop у перекладі з англійської — це скидання вантажів у повітрі безпосередньо з літака. Яке відношення цей термін має до цифрових активів? Річ у тому, що airdrop криптовалюти — це маркетингова стратегія, яка передбачає відправку монет або токенів на гаманці користувачів: безкоштовно або в обмін на прості дії (наприклад, підписку на профілі в соцмережах). Мета криптоаірдропа — привернути увагу аудиторії до нового активу або поширити його. Розберемося конкретніше, що таке аірдроп криптовалюти, які у нього види та як отримати активи.

Что такое ейрдроп криптовалют

Як працюють аірдропи криптовалюти?

 

Такі проєкти найчастіше ініціюють криптовалютні стартапи (для привернення уваги) або успішно діючі компанії (для розвитку власного токена). Незалежно від мети, першим етапом буде запуск публічної кампанії. Зазвичай для цього використовують тематичні майданчики та соціальні мережі. Часто ініціатори намагаються створити ажіотаж довкола розміру призу, дебюту нового проєкту чи ексклюзивних можливостей для користувачів.

Наступний етап – складання списку потенційних одержувачів активу. Це робиться у різний спосіб: шляхом підписки на соціальні мережі, збору контактних даних, адрес гаманців тощо.

Коли групу одержувачів визначено, ініціатори кампанії організують роздачу активу. Для цього часто використовують програми для автоматизації транзакцій чи смартконтракти. Зазвичай процес супроводжується публікацією результатів, щоб спільнота могла переконатися у прозорості аірдропу.

Як працюють ейрдропи криптовалю

Які є види AirDrop?


Перед тим як брати участь у таких акціях, варто знати,
що таке airdrop криптовалюти та які є види подібних акцій. Є кілька типів аірдропів з унікальними характеристиками.

 

Класичний

 

У стандартних аірдропах відбувається безкоштовна роздача токенів без будь-яких дій у відповідь з боку користувачів. Зазвичай для отримання токена достатньо створити обліковий запис та вказати адресу гаманця. Кількість активів, що поширюються, найчастіше обмежена і розподіляється за принципом «усім, хто встигли першими». Як варіант, іноді компанії розігрують активи між усіма бажаючими.

 

Аірдроп для користувачів


Зазвичай такий
airdrop криптовалют організують, чекаючи від користувачів дій у відповідь. Це може бути виконання невеликих та нескладних завдань, важливих для розвитку криптопроєкту (наприклад, підписка на сторінки компанії у соціальних мережах для збільшення аудиторії). Часто такий метод обирають нові компанії на ринку.

 

Аірдроп для власників криптовалют


Цей тип аірдропу підходить користувачам, які вже
мають на гаманці певну кількість токенів іншої криптовалюти. Наприклад: компанія запускає власний токен на основі блокчейну Ethereum і поширює його між усіма бажаючими власниками монет ETH.

Види аірдроп криптовалют

Де шукати аірдропи криптовалют?

 

Криптовалюта аірдроп формату доступна на спеціалізованих платформах. Розглянемо кілька найпопулярніших майданчиків для відстеження акцій із роздачі активів. Насамперед варто зареєструвати акаунти в Twitter, Reddit та Telegram: тут у тематичних спільнотах часто публікують повідомлення про подібні акції. А ще радимо підписатися на Telegram-канал ObmenAT24, щоб завжди бути в курсі актуальних курсів, акцій та новин зі світу криптовалют і не тільки.

 

Reddit


Найпопулярніші сабреддити на тему криптовалют:
r/CryptoAirdrop і r/CryptoCurrency, але варто пошукати й інші. У тому числі потрібно підписуватись на сабреддити, створені ініціаторами аірдропів.

 

Twitter


У цій соціальній мережі зручно знаходити акції за тегами. Наприклад, достатньо провести пошук по
#airdrops, щоб дізнатися, які компанії оголосили про роздачу активів. Також варто пошукати спеціалізовані профілі: наприклад, AirdropKing, де регулярно публікують повідомлення про роздачі.

 

Telegram


У популярному месенджері є кілька майданчиків, що спеціалізуються на оголошенні аірдроп-акцій. Серед них:
CryptoLibrarysAirdrop, а також Airdropsforall. Варто підписатися на ці групи та стежити за новинами.

 

Airdrops.io


Це платформа для
ентузіастів крипто, на якій можна знаходити проєкти та сортувати їх. Для цього варто скористатися панеллю навігації у верхній частині сторінки. Дізнатися більше про кожен проєкт та про кваліфікаційні вимоги можна, перейшовши на інформаційну сторінку. На Airdrops.io відображаються аірдропи, знайдені в Telegram, Twitter та інших відкритих джерелах.

 

CoinMarketCap


Якщо багато майданчиків працюють як агрегатори або дошки оголошень, ця платформа пропонує ексклюзивні аірдропи.
Вони швидко закінчуються, тому варто ловити момент. Більшість активів поширюється як винагорода за виконання завдань.

 

Airdrop Alert


Платформа, що дозволяє активувати push-сповіщення, за допомогою якого простіше встигнути підписатися на проєкти з обмеженою кількістю активів. При цьому можна відсортувати аірдропи за типом (наприклад,
DeFi, NFT) та уточнити умови отримання активів за кожним окремим варіантом.

 

AirdropKing


Усі нові актуальні проєкти розміщені на головній сторінці. За допомогою простої навігації можна
відсортувати аірдропи за рейтингом, датою та вартістю. Головна цінність сайту в тому, що він видаляє дані про ейрдропи, що завершилися, дозволяючи користувачам зосередитися на головному.

 

AirdropBob


Головна перевага майданчика – зручне
сортування аірдропів за датою, а також пошук актуальних проєктів. Фільтри для вибору пропозицій доступні на головній сторінці.

Як вибрати відповідний проєкт?

 

Airdrop криптовалют: що це? В першу чергу — рекламна акція, спрямована на вирішення завдань авторів криптопроеєкту. Тому далеко не всі токени, що розповсюджуються, принесуть власникам вигоду.

Є й інша проблема: колосальна кількість несправжніх проєктів, що не несуть цінності. Тож варто уважніше ставитися до вибору: перевіряти дані про компанію та аналізувати ціну їхньої пропозиції. Якщо намагатися підписуватися на всі акції, це просто призведе до втрати часу.

Отже, при виборі аірдроп-проєкту потрібно:

  • проаналізувати інформацію про розробників;
  • подивитися на якість верстки та наповнення офіційного сайту;
  • ігнорувати пропозиції невідомих стартапів;
  • відмовитися від участі, якщо платформа не має дорожньої карти;
  • переконатися, що компанія активно веде свої акаунти в соцмережах та має багато активних підписників.

FAQ

1. Яка основна ідея ейрдропів?

Ключовий принцип — в поширенні активів серед нових чи поточних користувачів. Таким чином, популяризується проєкт, розширюється аудиторія, підвищується інтерес до криптовалюти.

2. Чому ейрдропи затребувані?

Насамперед тому, що аірдроп криптовалюти передбачає безкоштовне або умовно-безкоштовне розповсюдження активів. При цьому всі сторони угоди отримують свої зиски: компанія популяризує токен, а аудиторія отримує його без фінансових вкладень.

3. Які ризики участі у роздачі токенів?

В інтернеті багато шахраїв. Тому варто шукати акції лише через перевірені майданчики та уважно обирати проєкт. У жодному разі не можна повідомляти seed-фразу та приватний ключ гаманця, передавати особисті дані.

Цікавить обмін цифрових та фіатних валютObmenAT24 — вигідний обмінник з доступними тарифами, великими резервами й прозорими умовами. Користуйтеся без обов’язкової реєстрації або створіть обліковий запис для отримання додаткових вигод!

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше