2022-02-21 12:32:06

Що таке Polkadot (DOT)?

Polkadot вирішує глобальні проблеми сумісності, масштабованості та безпеки, характерні для більшості блокчейнів з огляду на потреби конкретних додатків. Це характеризує Polkadot як одну з ключових опор для всього криптосектору. Система Polkadot являє собою спільну децентралізовану мережу, яка називається ретрансляційним ланцюжком. Парачейни – це клієнти ретрансляційного ланцюжка, який забезпечує їм безпеку та сумісність.

 

Обзор криптовалюты Polkadot

Ціна Polkadot на сьогодні

У серпні 2020 року криптовалюта DOT з’явилася на ринку за ціною 2,69 дол. Станом на 16 січня 2022 року він виріс майже до $28. На початку 2022 року продаж Polkadot коштував приблизно $27,26. У середині лютого крипта Polkadot торгувалася в районі $18,5. Поточна капіталізація Polkadot за даними CoinMarketCap становить близько $18 млрд.

Деякі інвестори розглядають DOT криптовалюту як символ неминучого розвитку індустрії. Це масштабована бізнес-модель, що забезпечує значний простір зростання.

Ким і коли було створено криптовалюту Polkadot (DOT)?


Polkadot був створений доктором Гевіном Джеймсом Вудом, одним із засновників Ethereum і вперше представлений у контексті технічного документа. За менш ніж п’ять років у розробці та менше двох років після того, як монета DOT вийшла на ринок, прийняття Polkadot стало реальним та значно прискорилося.

Огляд процесу роботи Polkadot


Протокол релейного ланцюжка Polkadot, включаючи взаємодію з парачейнами, працює наступним чином:

 • Колатори, виконуючи функцію валідаторів з боку парачейнів, спостерігають за ходом створення блоків і досягненням консенсусу, надаючи потім створені блоки валідаторам в ретрансляційну схему.
 • Валідатор, що виробляє блоки, збирає кандидатів з усіх парачейнів і поміщає цю колекцію разом із будь-якими недавніми зовнішніми елементами релейного ланцюга в головний блок релейного ланцюга.

 

Архітектура Polkadot. Джерело: Polkadot Wiki

 • Запускається підпротокол, щоб переконатися, що повні дані дійсно доступні, включаючи та розподіляючи його між іншими вузлами ретрансляційного ланцюга.
 • Дані, надіслані з парачейну, можуть містити ознаки того, що вони надсилають повідомлення в інший парачейн, включаючи метадані для полегшення цього процесу.
 • Валідатори представляють свої голоси по блоку і завершують його, дозволяючи будь-які розгалуження головного ланцюга. Ці голоси також додаються до блоків.

 

Функції криптовалюти DOT


Polkadot має власний токен під назвою DOT. Він використовує протокол Nominated Proof-of-Stake (NPoS), автентичну версію Proof-of-Stake (PoS). Таким чином, NPoS – це не тільки набагато ефективніший, ніж доказ роботи (PoW), але й значно безпечніше, ніж звичайні форми PoS (DPoS та BPoS).

Як відбувається вибір валідаторів у NPoS протоколі: система пропорційного обґрунтованого представництва за Л. Е. Фрагменом.
Джерело: web foundation

Протокол для Полкадот криптовалюти ілюструє модель пропорційного обґрунтованого представництва щодо Ларса Едварда Фрагмена – на основі бюлетенів твердження, де номінанти мають право голосу, а виборча влада пропорційна їхній частці.

У чому полягає цінність та унікальність Polkadot


Polkadot створює потужні мережеві ефекти трьома способами:

 • Зв’язковість: Polkadot стає більш цінним для кожного підключеного ланцюжка за рахунок кожного нового блокчейна в ланцюзі, розвиваючи потужні мережеві ефекти та інтероперабельність.
 • Об’єднана безпека: унікальна функція «об’єднаної безпеки» Polkadot дозволяє всім підключеним блокчейнам звертатися до загального пулу валідаторів для кращого забезпечення безпеки мережі;
 • Субстрат: Polkadot пропонує розробникам стандартний набір інструментів та фреймворк під назвою Substrate, що дозволяє їм створювати блокчейни, які точно налаштовані для їх конкретних варіантів використання, набагато швидше і з меншими розробниками та фінансовими ресурсами, ніж будь-яка інша альтернатива, яку ми бачили досі.

 

Де купити Polkadot (DOT)?


Полкадот криптовалюта доступна на кількох великих криптобіржах, таких як FTX, Kraken, Huobi та Bitfinex. Як альтернатива ви можете купити polkadot coin прямо в гаманці. Наприклад, Trust Wallet дозволяє робити покупки DOT у додатку через стороннього постачальника. Крипта DOT доступна на децентралізованих біржах (DEX), таких як Binance DEX або 1inch (тільки на BSC – Binance Smart Chain).

Як зберігати Polkadot?


Як і будь-який актив на крипторинку, найкраще зберігати Polkadot у «холодному» апаратному гаманці. Офіційно підтверджені гаманці, що підтримуються, перераховані на веб-сторінці підтримки Polkadot.

Крім того, можна зберігати токен DOT на централізованій біржі. Це, безумовно, найпростіший спосіб, тому що не потрібні ніякі додаткові транзакції в гаманець.

Головні переваги криптовалюти DOT


Для власників DOT передбачені такі значущі функції, яких ви не знайдете в інших інфраструктурних блокчейнах:

 • Можливість виступати у ролі валідаторів, коллаторів, номінаторів або рибалок. Можливість брати участь в управлінні екосистемою.
 • Можливість бути коллатором для парачейнів, роблячи ставки на включення блоків, що виражаються в криптовалюті DOT.
 • Валюта DOT передбачає можливість брати участь у процесі прийняття рішень щодо глобальних оновлень, а також змін у Polkadot.

Таким чином, валюта DOT виконує ряд ключових функцій в екосистемі Polkadot: забезпечує управління мережею в цілому (governance), управління операціями (operating the network) в мережі та підтримує створення парачейнів.

Polkadot: прогноз на 2022 рік


На початку лютого монета DOT зросла на 20% до $20,49. На сьогоднішній день продаж DOT трохи прискорився, поряд із загальним спадом, що охопив весь ринок.

Тим часом прогноз polkadot від Wallet Investor залишається бичачим, передбачаючи, що дана крипта може досягти $36,71 через рік. Згідно з DigitalCoin Polkadot прогноз для монети також оптимістичний, і актив може перебувати в районі цінової позначки на $26,51 у 2022 році.

Згідно з прогнозом Polkadot від Price Prediction, середня ціна монети може досягти 27,06 доларів у 2022 році.

FAQ

1. Як стейкати polkadot?

На даний час для номінації потрібно щонайменше 120 DOT на Polkadot. Теперь також передбачається не більше ніж 22 500 номінаторів. Ви можете перевірити ще раз поточну кількість номінаторів на сторінці «Огляд ставок» .

2. Чи зросте ціна Polkadot?

Довгострокові прогнози Polkadot досить оптимістичні, очікується, що ціна DOT може бути близько $658 до 2030.

3. Чи вигідно інвестувати в криптовалюту DOT?

Polkadot ще дуже молодий і тільки освоює ринок. Якщо ви схильні до ризику, інвестиції можуть окупитись у довгостроковій перспективі, якщо капіталізація компанії продовжить зростати. Валюта dot може збанкрутувати, якщо з’явиться нова та краща технологія у вигляді конкурента, та обжене Polkadot coin.

                  ObmenAT24 – фінансовий супермаркет, який пропонує вигідний онлайн сервіс для обміну популярної криптовалюти та електронних грошей за найкращими тарифами!
Перевірений партнер – понад 7 років на ринку.

Міняй свої криптоплани на вигідну реальність прямо зараз!

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше