Що таке криптовалюта

Криптовалюта сьогодні повноправно увійшла до фінансового світу, зацікавивши своїми перспективами не лише приватних інвесторів, а й учасників великого бізнесу. Однак волатильність і всілякі ризики збереглися, тому важливо зрозуміти, що таке криптовалюта, як нею користуватися, які види існують і що впливає на ціноутворення.

Що таке криптовалюта

 

Що таке криптовалюта та як нею користуватися

 

Криптовалюта – одиниця обліку децентралізованої платіжної системи. Записи про транзакції платіжної системи зберігаються на комп’ютерах усього світу. Дані розміщуються в блоках, захищених за допомогою криптографічних ключів, а також об’єднуються в єдиний ланцюжок – блокчейн.

Розбираючись у тому, що таке криптовалюта простими словами, можна охарактеризувати це як засіб платежу, що працює лише в Мережі. Криптовалюта не має паперового вираження, а цінність активу не контролюється державою чи центральними банками. Електронна валюта створена на блокчейні – ланцюга інформаційних блоків, що використовується для переведення віртуальних грошей без посередництва.

 

Що таке криптовалюта і як на ній заробити

 

Дізнавшись докладно, що таке криптовалюта та як вона працює, треба з’ясувати, як на ній заробляти. Розглянемо основні методи:

 • Інвестиції. Криптовалюта цікавить інвесторів високим рівнем прибутковості. Наприклад, біткоїн та ефір зросли в ціні вже в десятки тисяч разів з моменту появи.
 • Спекуляція. Ціни на крипторинку – це можливість спекулювати на цінових коливаннях. Для отримання доходу трейдери та криптовалютні брокери беруть різницю валютних курсів.
 • Майнінг. Утворення нового блоку мережі, після якого дається заохочення. Для видобутку криптовалюти необхідні обчислювальні потужності.
 • Стейкінг. Відрізняється від майнінгу тим, що прибуток залежить від обсягу токенів, а не від продуктивності техніки. Власнику потрібно відправити монети на обслуговування блокчейну, щоб натомість отримати винагороду.

Від чого залежить ціна криптовалюти

 

Розібравшись, що таке криптовалюта і як на ній заробити, слід врахувати, що на вартість криптовалюти впливають попит користувача та пропозиції в мережі, що не залежать від країни та курсу національної валюти. Чим більш цифровий токен є затребуваним, тим більше у нього буде користувачів. Відповідно, зростає обсяг операцій та підвищується цінність віртуальної монети. Коли кількість користувачів зменшується, ціна криптовалюти опускається. Для майнерів вартість формується на основі ціни обладнання та витрат на електрику.

 

Форми криптовалюти

 

Криптовалюта існує у таких формах:

 • Коїн. Одиниця електронної валюти, що працює у своєму блокчейні. Коїни можна отримати шляхом майнінгу. Їх можна відправляти решті учасників системи блокчейн, а також продавати за звичайну валюту. Ряд компаній вже приймає коїни для оплати продукції та послуг.
 • Токен. Одиниця цифрової валюти, що формується на базі наявного блокчейну. Токени не видобуваються, їх можна лише придбати або отримати за певні події, активність. Теоретично ними не можна розплачуватись, адже завдання токенів – надати учасникам процесу доступ до функціонала платформи. Однак якщо вивести токени на криптобіржу, їх можна легко обміняти на фіатні гроші.

Як використовують криптовалюту

 

Розглянемо, що таке криптовалюта та як нею користуватися. Криптовалюту застосовують для інвестування, замовлення/обміну товарів чи послуг, трейдингу. Сьогодні компанії пропонують до оплати біткоїни та інші альткоїни. Платежі електронною валютою приймають відомі корпорації Amazon, eBay та платіжна система PayPal. Встановлюються банкомати зі зняттям коштів, з’являється BitPay – форма оплати за допомогою криптовалютних дебетових карт. Однак для зберігання цифрових грошей обов’язково потрібно завести криптогаманець.

 

Як отримати криптовалюту

 

Отримати криптовалюту можна різними способами:

 • Купівля. Для купівлі криптовалют є обмінники, де можна продати і придбати віртуальні монети за електронну або національну валюту. ObmenAT24 – надійний та перевірений часом сервіс, де можна швидко та легко купити криптовалюту без прихованих комісій та за вигідними тарифами.
 • Метод без комісій. P2P-обмінники, які дають змогу без посередників відправити гроші між людьми. Користувач обов’язково має пройти верифікацію.

Трейдинг. Криптотрейдинг нагадує звичайний трейдинг та ведеться на торгових платформах. А високі коливання цін дозволяють робити швидкі угоди.

Що таке криптовалюта та як нею користуватися

FAQ про криптовалюту

1. Від чого залежить ціна криптовалюти

До важливих аспектів формування ціни відносять: біржовий баланс, розмір транзакцій, а також курс долара та відтік обмінного капіталу.

2. Види криптовалют

Існують тисячі криптовалют, але найпопулярніші:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Ripple
 • Tether
3. Що таке блокчейн

Блокчейн – ланцюжок блоків, кожен із яких містить мітку часу, посилання на ранній блок і зберігається на різних ПК. Технологія використовується для переказу криптовалюту.

Вигідно купити або обміняти великий обсяг криптовалюти найпростіше через онлайн-обмінник ObmenAT24. Сервіс гарантує високу швидкість обробки заявок, безпеку угод та максимально вигідні тарифи.