2022-10-26 12:50:06

Що таке ведмежий ринок

Image border

Ведмежий ринок – це період часу, коли цінність активів знижується. Спочатку це було суто біржове поняття, але зараз воно охоплює й інші сфери. Наприклад, ведмежий ринок криптовалют — тривала тенденція, пов’язана зі стійким зниженням вартості цифрових активів. Іноді процес переривається на короткочасні оптимістичні коливання, але загалом песимістичний явище може бути стабільно довгим.

Як торгувати на ведмежому ринку

Що таке ведмежий ринок? Це падіння індексу широкого ринку на 20 і більше відсотків від минулої ціни протягом щонайменше 60 днів. Будь-які тимчасові позитивні явища у період називаються корекцією ціни.

Незважаючи на те, що ведмежий ринок характеризується загальною стагнацією, зберігається можливість торгівлі на ньому. Існує щонайменше дві стратегії:

 

  • Хеджування. Це реалізація фондових індексів для компенсації збитків довгострокового портфеля акцій. Такий спосіб зазвичай вибирають великі інвестори.
  • Торгівля позиціями на продаж. Так звані короткі позиції відкриваються по акціям, ціна яких потенційно впаде. Трейдери в таких випадках продають те, що їм не належить (вони беруть акції в борг), а після падіння ціни викуповують активи.

Що робити на ведмежому ринку власникам криптовалюти?

Сучасний ведмежий ринок криптовалют дозволяє інвесторам вести діяльність для збереження та навіть збільшення активів. Найпростіші стратегії – це переведення в стейблкоїни, короткочасний вивід у фіат або золото.

Також можна зберегти цифрові активи і чекати на виведення ринку з ведмежої зони в бичачу. Ця стратегія підходить холдерам, орієнтованим на багаторічне збереження інвестицій.

Що означає ведмежий ринок криптовалют для трейдерів? Чи можна торгувати під час спаду? Так, деякі власники активів торгують у напрямі загального тренду. Зміна ціни проти тренду — явно волатильне явище. Тому трейдери фіксують прибуток на рівні минулих максимумів і виходять із угод до поновлення ведмежого тренду. Але цей шлях надто ризикований: навіть досвідчені гравці на ринку втрачали активи, потрапляючи під несподівано різке здешевлення.

Життєвий цикл ведмежого тренду

Незважаючи на унікальність кожного ведмежого ринку, його процеси відбуваються за стандартною схемою. Умовно її можна поділити на такі явища:

  1. Заперечення. Найтриваліший період, коли гравці ринку відмовляються приймати нову нормальність. Незважаючи на загальне падіння, ринковий прогноз залишається позитивним.
  2. Гнів. До інвесторів приходить усвідомлення, що це не звичайний відкат, а настання ведмежого тренду. Їхня емоційна реакція стає каталізатором, що прискорює загальне падіння. Гравці починають масово продавати активи.
  3. Торг. Короткочасні коригування дають надію, що дно досягнуто, і можна знову купувати активи. Але найчастіше це закінчується «панічним» накопиченням збиткових позицій у страху згаяти вигоду. Інші трейдери в цей період можуть продовжити продаж позицій, підживлюючи ведмежу тенденцію.
  4. Депресія. Загальний колапс на ринку.
  5. Прийняття. Етап пов’язаний з економічними проблемами, зростанням безробіття та з іншими подібними явищами. Але вже в цей час можна придивлятися до довгих позицій.

Ведмежий ринок у 2022 році

Сучасний стан світової економіки та ринку криптовалют відповідає поняттю ведмежого тренду. Наприклад, вартість Біткоїна з 2021 року впала на 73,3%. Тенденція зниження триває понад 200 днів. Співвідношення обсягів переказів у збитках та прибутках стало максимально високим в історії.

Ведмежий ринок криптовалют 2022 один із найсерйозніших у сучасній історії за масштабами відтоку активів і за сумами збитків, завданих інвесторам. Поки що немає чіткого розуміння, коли закінчиться цей період. Однією з причин є те, що кінець ведмежого періоду можна зафіксувати лише постфактум.

FAQ

1. Приклади ведмежого ринку

Ведмежий ринок: що це? Так називають значне падіння цінності активів упродовж тривалого часу. У сучасній історії є кілька відомих періодів:

Велика депресія США (1929-1939), на початку якої відбувся обвал ринків більш як на 90%;
міхур доткомів (1995-2001), що завершився колосальним падінням індексу NASDAQ;
криза 2008 року, що торкнулася усі розвинені країни. За масштабами збитків його порівнюють із Великою депресією.

2. Наскільки довго може тривати ведмежий ринок?

Мінімальний період – два місяці. Тренд може розтягнутися на роки та навіть десятиліття.

Шукаєш можливість купити криптовалюту, перевести активи в стейблкоїни або вивести їх у фіат і навпаки? Комфортні та вигідні обмінні операції доступні на ObmenAT24. У нас оптимальний вибір варіантів обміну, великі резерви та швидкі операції.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше