Що таке метавсесвіт і як він впливає на криптовалюту?

Метавсесвіт і криптовалюта є найперспективнішими напрямами. Метавсесвіт — це глобальний цифровий простір, в який можна зануритися за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності. Криптовалюта — цифровий актив, який, у тому числі, можна використовувати в інфраструктурі метавсесвіту. Розберемося, яким може бути результат їхнього об’єднання.

Ключові особливості крипто-метавсесвітів

Якщо об’єднуються метавсесвіт та криптовалюта — результатом стає особливий віртуальний простір. Він має кілька відмінностей.

Децентралізація

Перші метавсесвіти були продуктом великих компаній. Розробники повністю контролювали всі процеси. Водночас криптовсесвіти зазвичай децентралізовані, а при їх розробці частково або повністю використовувалися блокчейн-технології. Тобто сама модель таких світів відрізняється та забезпечує рівноправні умови для всіх учасників. Адже вони і є, за неписаними законами децентралізації, її власниками. У такому разі, навіть якщо розробники самоусуваються від проєкту, криптовсесвіт продовжує існувати та розвиватися.

Принципи управління

Метавсесвіт криптовалюти — це децентралізована автономна організація (ДАО), правила якої закодовані у вигляді програми, є повністю прозорими й непідконтрольними централізованим органам управління. Усередині всесвіту використовуються токени управління, які забезпечують контроль розвитку гри: користувачі самі можуть голосувати за оновлення та зміни. Тобто криптовсесвіт — це вже не просто віртуальна гра, а модель справді демократичного суспільства з вільною економікою.

Доказовість

Усередині криптовсесвіту всі предмети набувають форми токенів: наприклад, NFT. Покупки та ігрові досягнення можуть мати високу цінність (насамперед для учасників). Внутрішні стандарти NFT гарантують необхідний рівень прозорості походження та вільний доступ до отримання (за допомогою покупки чи певних дій). Оскільки кожен такий токен унікальний, елементи мережі підлягають кодуванню. Саме завдяки цьому можна довести походження кожного активу.

Цінність

Метавсесвіт з криптовалютою — це актив із реальною економічною цінністю. З огляду на те, що система заснована на блокчейні, її економіка синхронізована з реальними процесами криптоекономіки. Саме так власники ігрових токенів (аватарів, скінів тощо) можуть виходити з ними на децентралізовані біржі та продавати, обмінюючи на інші криптоактиви або навіть фіат.

Як відеоігри пов’язані з метавсесвітом?

Віртуальний світ (тривимірний простір) — загальна характеристика для метавсесвіту та класичних відеоігор. Але вона не єдина. У сучасних відеоігор є багато можливостей, здатних інтегруватися в різні сфери реального життя. Наприклад, у віртуальному просторі, розрахованому на багато користувачів, гри Fortnite пройшов концерт Тревіса Скотта, на якому «побувало» 12,3 млн учасників. Зустрічі та інші віртуальні активності — частина гри Roblox. Тобто створюється певний кіберпростір, де користувачі зайняті не лише грою, а й участю у заходах.

Як криптовалюта вписується в концепцію метавсесвіту?

Гра створює тривимірний світ метавсесвіту. Але забезпечити її на 100% вона не може. Тому цифрова валюта є цим необхідним доповненням. Вона може дати грі цифровий доказ прав власності, доступність, рівність, можливості управління та взаєморозрахунків.

У майбутньому криптовалюта-метавсесвіт забезпечить можливості для роботи, спілкування та придбання віртуальних предметів. І у такому разі учасникам знадобиться безпечний метод підтвердження володіння. Крім того, потрібні безпечні умови для передачі цінностей у межах метавсесвіту. Це створює прецедент для повноцінної участі у розвитку метавсесвіту. Таким чином, він глибоко проникає у звичайне життя та переплітається з ним.

Як приклад можна розглянути умовний ігровий всесвіт, користувачі якого отримали право створювати світи за допомогою NFT. Вони можуть створювати аватар для цифрової ідентифікації та синхронізувати його з криптовалютним гаманцем, отримуючи можливості для керування незамінними токенами. У процесі гри гравці можуть отримувати нові токени та продавати/міняти їх, отримуючи дохід.

Приклади метавсесвітів

Tamadoge

Це цифровий світ, схожий за принципом з грою «Тамагочі»: користувачам належить вирощувати тварин і забезпечувати догляд за ними. Внутрішня валюта – ТАМА, токени – Tamadoge. Цуценята — це NFT. У міру дорослішання їхня цінність зростає.

Дорослі вихованці найдорожчі. Їх треба використовувати для поєдинків. За участь у них користувачі одержують монети TAMA. Їх можна направляти на придбання корму та аксесуарів для вихованців. Дорослого та успішно виступаючого собаку дозволено продавати без податків та додаткових комісій. TAMA можна конвертувати в Ethereum або USDT (і навпаки).

Sandbox

Віртуальний, розрахований на багато користувачів простір, в якому для внутрішніх операцій використовується криптовалюта SAND. Ігровий процес пов’язаний із купівлею, продажем земельних ділянок, здаванням їх в оренду, будівництвом офісів, магазинів, університетів, дослідницьких центрів.

Battle Infinity

Гра, в якій поєднано баскетбол, футбол, крикет та інші види спорту. Внутрішня цифрова валюта – IBAT, яку можна придбати за BNB (внутрішні монети криптобіржі Binance).

Заробляти у грі можна за допомогою створення та підготовки команд, участі у змаганнях, тренування спортсменів (токенів). Також можна продавати та купувати NFT, робити ставки на тоталізаторі, працювати промоутером, розміщувати рекламу на цифрових стадіонах. Якщо команда перемагає, гравець отримує великий прибуток: фонд формується коштом внесків користувачів та комісій від транзакцій.

FAQ

1. Які монети в метавсесвіті?

Кожен цифровий світ має власну валюту. Зараз є Axie Infinity Shards (AXS) від метавсесвіту Axie Infinity, MANA від Decentraland, SAND від Sandbox, різні варіанти NFT від Highrise, ALICE від My Neighbor Alice та інші.

2. Як далі розвиватиметься метавсесвіт?

На цьому етапі ніхто не може спрогнозувати, яку форму набуде метавсесвіт з криптовалютою і яким чином вона зможе переплестися зі звичайним життям. Зрозуміло одне: процес запущено, і в ньому вже можна брати участь, навіть для отримання фінансової вигоди.

3. Які токени метавсесвіту купувати?

Серед перспективних: RIA від Calvaria, Tamage від Tamadoge, IBAT від Battle Infinity, MANA від Decentraland, SAND від Sandbox.

Вам потрібно обміняти криптовалюту на фіат?
ObmenAT24 пропонує прозорі умови, швидкі обмінні операції з вигідним курсом, великі запаси. Вибирайте надійного посередника!