2022-09-15 15:23:27

ТОП-10 перспективних криптовалют 2022 року

Вирішили інвестувати частину заощаджень у криптовалюту? Не знаєте, які монети вибрати? Прийняти правильне рішення допоможе рейтинг Топ криптовалют-2022. Ми розповімо вам про 10 перспективних коїнів, які мають позитивні прогнози і можуть принести прибуток.

Image border

Біткоїн (BTC)

 

“Цифрове золото” та “легенда крипторинка” – саме так зараз називають найпопулярнішу криптовалюту світу. Bitcoin – це монета-лідер, яка останніми роками впевнено тримається у трійці лідерів. Експерти радять кожному інвестору мати у своєму фінансовому кошику хоча б один Біткоїн або його частку.

Що потрібно знати про Біткоїн?

 • Біткоїн — монета, яка з’явилася ще у 2008 році. Вигадав її вчений під псевдонімом Сатоші Накамото. При цьому існує думка, що творцем Біткоїна є не одна людина, а ціла група розробників.
 • Криптовалюта є повністю децентралізованою. Усі операції з BTC здійснюються з використанням криптологічних ключів, без контролю з боку регуляторів. Мережа Bitcoin заснована на блокчейні.
 • Кількість біткоїнів обмежена і становить 21 млн. На сьогоднішній день вдалося видобути близько 19 млн біткоїнів. Коли вдасться намайнити повний обсяг, емісія припиниться, що дозволить уникнути інфляції.
 • Криптовалюта має високу ліквідність, є офіційним платіжним засобом у низці країн.

Курс Біткоїна у 2022 році


З початку 2022 року Біткоїн демонстрував високу волатильність. До кінця липня
2022 р. вартість монети знизилася до рівня 20 тис. дол. Важливо відзначити, що падіння курсу в моменти, коли цього ніхто не чекає, — це звичайна історія для Біткоїна. Досвідчені інвестори розглядають зниження ціни як найкращий варіант для купівлі криптовалюти. При цьому експерти радять купувати Біткоїн виключно для довгострокових вкладень.

Курс Біткоїна становить 20142,8 дол. Капіталізація – 389,5 млрд дол. (станом на 13.09.2022).

 

Біткоїн прогноз

 

Прогнози щодо курсу біткоїну на найближчі роки цілком оптимістичні. Сервіс Wallet Investor передбачає зростання вартості крипти до 27 121 дол. вже до кінця 2022 року. У 2023 році ціна може піднятися до 40 218 дол., у 2025 — до 65 535 дол. DigitalCoinPrice також дає обнадійливий прогноз, згідно з яким курс досягне позначки 27 937 дол.

 

Купити Біткоїн вигідно та безпечно можна на ObmenAT24.

Ефіріум (ETH)

 

Ethereum прийнято вважати “ветераном крипторинка” та головним конкурентом Біткоїна. Валюта користується популярністю серед розробників DApps та smart-контрактів, має власний блокчейн та впевнено тримається у трійці перспективних та надійних криптовалют світу.

Що потрібно знати про Ефіріум?

 

 • Концепт Ethereum вигадав канадсько-російський програміст Віталік Бутерін у 2013 році. Мережа була запущена у 2015 році.
 • Емісія Ефіру проводиться методом майнінгу, але незабаром має відбутися перехід на алгоритм PoS та запуск оновлення Ethereum 2.0. Видобувати нові монети можна буде шляхом їх зберігання у криптогаманцях.
 • Кількість Ефірів необмежена, але для запобігання інфляції та випуску неконтрольованої кількості коїнів частина монет у певних випадках “спалюються”.
 • Ефіріум користується популярністю серед IT-компаній, стартапів, інвестфондів, що позитивно впливає на його курс, а також свідчить про його безпеку та надійність.

Курс Ефіріуму у 2022 році


Курс Ефіріуму може бути досить волатильним. Ціна може коливатися не більше
20% і навіть 50%. На вартість впливає загальна ситуація на ринку, поведінка інвесторів, економічні та політичні події у світі. Так, з початку року друга за капіталізацією криптовалюта втратила вже 53% вартості. Курс знизився з 3767,64 дол. до 1618,51 дол. Капіталізація складає 197,33 млрд дол. (станом на 13.09.2022).

 

Ефіріум прогноз


Курс Ефіріуму може значно піднятися після того, як вдасться повністю впровадити оновлення Ethereum 2.0. Це допоможе підвищити енергоефективність коїна, прискорити процес укладання угод, зменшити комісію за внутрішні операції, збільшити безпеку розрахунків. За словами експертів, розвиток мережі дозволить Ефіру швидше досягти заповітної курсової позначки
10 000 дол.

 

За прогнозами GovCapital, курс досягне 2390,28 до кінця 2022 року. До кінця 2023 року Ефір може подорожчати до 4 916,8 дол., а до грудня 2025 року – до 11 342,74 дол. Оптимістичний прогноз надають також сервіси Wallet Investor та DigitalCoin. Аналітики впевнені, що до кінця року курс проб’є позначку 2000 дол.

 

Купити Ефіріум за найвигіднішими тарифами завжди можна, скориставшись сервісом ObmenAT24.

SOL

 

Solana (SOL) – популярний альткоїн, який, незважаючи ні на що, не залишає ТОП-10 криптовалют із капіталізації. Одночасно Солана – це також і публічна блокчейн-платформа, яка в майбутньому може стати платіжною системою у криптосвіті (за аналогією з Visa).

 

Що потрібно знати про Солана?

 

 • SOL працює на принципово новому блокчейні, використовуючи алгоритм Proof of History (до блоків додаються тимчасові мітки).
 • Ідею проєкту запропонував інженер Анатолій Яковенко спільно з колишніми працівниками Qualcomm, Intel та Dropbox у 2017 році. Бета-версію системи представили у 2020 році.
 • Загальна емісія складає 489 млн. токенів SOL. Близько 260 млн. вже вийшли на ринок.
 • Є можливість заробляти гроші на стейкінгу та брати участь в управлінні проєктом.
 • Екосистема Solana служить платформою для DeFi, дозволяє створювати програми, зберігаючи доступні ціни для користувачів. На блокчейні цієї криптовалюти працює стейблкоїн Тезер.
 • Solana забезпечує швидкі транзакції – 50 тис/сек. 

Курс SOL у 2022 році


Протягом останніх дев’яти місяців курс SOL знизився
з 179,68 дол. до 34,18 дол. (за даними на 13.09.2022). Капіталізація складає 12,38 млрд дол. Історичний максимум було зафіксовано у листопаді 2021 року та становив 259,96 дол.

Падіння SOL у 2022 році спровокували DDoS-атаки ботів. В результаті інвестори почали ставитись до монети обережніше. Через макроекономічні та геополітичні потрясіння у світі токен досі не зміг відновитися в ціні.

 

Solana прогноз


Сервіс DigitalCoinPrice прогнозує підвищення вартості SOL до
46,15 дол. у 2022 році. У 2025 році середня ціна токена може досягти 145 дол.

Image border

DOGE

 

Dogecoin – це мемна криптовалюта з міцною спільнотою. На початку свого існування проєкт сприймався як короткочасний жарт, але користувачі сприйняли його всерйоз. Сьогодні вартість Дагікоїну продовжує впевнено зростати.

Що потрібно знати про DOGE?

 

 • Дагікоїн заснований на популярному мемі DOGE. Його створили програмісти зі США та Австралії Біллі Маркус та Джексон Палмер у 2013 році, як форк Літкоїна.
 • DOGE – криптовалюта з відкритим вихідним кодом. Використовує Proof-of-work та додатково технологію Scrypt, чим відрізняється від протоколу Біткоїна.
 • Dogecoin – улюблена монета Ілона Маска.
 • Через швидкість блокування (1 блок/1 хвилина) та низьких комісій монета підходить для щоденних покупок та платежів.
 • Емісія Dogecoin – необмежена. Інфляція становить приблизно 3,9% на рік.

Курс DOGE у 2022 році


Мемкоїн часто поводиться непередбачено, тому багато інвесторів побоюються вкладати гроші в проєкт. Історичної позначки курс досяг
у травні 2021 року – 0,7315 дол. На курс крипти багато в чому впливають події, що відбуваються за участю Ілона Маска. Так, у червні 2022 року токен значно подешевшав на тлі новин про судовий конфлікт між інвестором DOGE та Ілоном Маском, а також його компаніями SpaceX та Tesla.

 

Станом на 13 вересня 2022 року курс DOGE становить 0,06 дол. Капіталізація – 7,99 млрд дол.

 

DOGE прогноз


Чи досягне DOGE заповітної позначки
1 долар? За даними Wallet Investor, курс до кінця поточного року може піднятися до 0,0918 дол., а до другого півріччя 2023 року – до 0,136 дол.

DigitalCoinPrice прогнозує зростання ціни до 0,15 дол. до 2025 року. Більшість аналітиків очікують повільне, але впевнене зростання мемкоїна.

XRP

 

XRP – криптовалюта ТОП-10, актив платіжної криптовалютної системи Ripple, який ще називають “монетою для банків”. Може виявитися перспективною інвестицією у криптовалюту.

Що потрібно знати про XRP?

 

 • Криптовалюта XRP була запущена у січні 2013 року як проєкт компанії Ripple.
 • Емісія Ріпл складає 100 млрд. монет. Криптовалюту неможливо майнити.
 • XRP активно використовується у транскордонних розрахунках між банками, корпораціями, платіжними системами.
 • Швидкість транзакцій за участю Ріпл феноменальна – 10 тис./сек.

Курс XRP у 2022 році


Рекордно високою ціна Ріпл була у 2018 році, коли вона становила
3,4 дол.

У грудні 2020 року Комісія з цінних паперів США подала позов проти компанії Ripple, звинувативши її у незаконному продажі криптовалюти на суму 600 млн доларів.

На тлі новин про просування справи ціна монети то падала, то знову піднімалася. В результаті альткоїн залишив п’ятірку лідерів і посів шосту позицію у рейтингу “Топ-10 криптовалют”.

Курс XRP становить 0,33 дол., капіталізація – 1688 млрд дол. (13.09.2022).

 

XRP прогноз


Довгостроковий прогноз Ripple пропонує сервіс Wallet Investor. У ньому зазначено, що до кінця року курс у середньому становитиме
0,7067 дол. У 2023 році альткоїн може трохи подешевшати – до 0,578 дол. за монету.

LINK

LINK або Chainlink – молодий і яскравий гравець на крипторинку. У 2020 році альткоїн займав перше місце в рейтингу з найбільш високою окупністю інвестицій.

Що потрібно знати про LINK?


LINK – це токен Ethereum, валюта
децентралізованої мережі Chainlink. Вона забезпечує безпечне підключення смарт-контрактів до платіжних сервісів, зовнішніх джерел даних, API.

 

 • Авторами проєкту Chainlink є Сергій Назаров та Стів Елліс. Офіційно монета була випущена у 2019 році.
 • Емісія LINK обмежена та становить 1 млрд токенів.
 • Головною перевагою Chainlink є партнерство з бізнесом, зокрема з такими гігантами, як Google Cloud та SWIFT. Це позитивно впливає на вартість криптоактива.
 • Токен LINK використовується в першу чергу для оплати роботи оракулів.

Курс LINK у 2022 році


Курс LINK почав поступово відновлюватись. За останні 7 днів ціна Chainlink зросла на 3,24% – до
7,40 дол. Капіталізація складає – 3,7 млрд дол. (13.09.2022).

 

Курс монети залежить від успіху та популярності сектора DeFi. Нагадаємо, що в листопаді 2021 року токен досяг максимальної позначки 38,32 дол.

LINK прогноз


Згідно з прогнозами сервісу Priceprediction.net у 2022 році середній курс Chainlink становитиме
9.18 дол. У наступному році токен може подорожчати до 13,74 дол., а 2025 — до 27,10 дол.

NEAR


NEAR – це гучний проєкт 2021 року, нативна криптовалюта блокчейна NEAR Protocol, базовий актив для додатків, що його використовують.

 

Що потрібно знати про NEAR?

 • NEAR Protocol — новий блокчейн з відкритим вихідним кодом, який надає найкращі інструменти для розробки додатків, що масштабуються.
 • Мережа використовує алгоритм Proof-of-Stake.
 • NEAR може бути активом для транзакцій усередині додатків: DeFi, торгових платформ, ігор. Крім цього токен використовується валідаторами та делегаторами, які роблять мережу безпечнішою.
 • Для NEAR характерна модель “винагорода за блок зі спалюванням”. Це означає, що кількість токенів має з часом скоротитися.
 • У Near Protocol вкладалися Coinbase, FTX. Розробники NEAR і самі активно інвестують, а це добрий знак!

Курс NEAR у 2022 році


За останні 7 днів ціна NEAR Protocol зросла на
9,18%. Станом на 13 вересня 2022 року вартість монети становить 4,56 дол., капіталізація — 3,6 млрд дол.

 

Максимальний курс NEAR у 2022 році був зафіксований 20 січня та становив 20,04 дол.

NEAR прогноз


Технічний прогноз Priceprediction.net говорить про те, що 2022 року середня вартість монети становитиме
4,27 дол., 2023 року — 8,96 дол. На 2025 рік прогнозується середній курс на рівні 18,91 дол.

DyDx


DyDx — це токен однойменної децентралізованої біржі, запущений у 2021 році. Утримувачі токенів DYDX мають багато переваг: можуть вносити пропозиції та голосувати за протоколом другого рівня, отримують знижки на торгові комісії.

Що потрібно знати про DyDx?

 • Кількість токенів обмежена і становить 1 млрд. Монети будуть доступними протягом 5 років. Після закінчення цього терміну розпочнеться інфляція лише на рівні 2% на рік.
 • Найближчим часом планується створення пулу безпечного стейкінгу. Користувачі зможуть розміщувати DYDX для підвищення безпеки мережі та отримання нагород.
 • За прогнозами експертів, ціна токена у довгостроковій перспективі може зрости до рекордних 50 дол. за монету.

Курс DyDx у 2022 році


Ціна DyDx знизилася разом із падінням ціни Біткоїна та інших криптовалют. Передбачається, що після відновлення ринку ціна токена знову спрямує вгору. До того ж стейкінг, пропонований біржею DyDx, постійно представляє інтерес для інвесторів, які бажають отримати прибуток. Цей факт позитивно впливає курс.

 

Курс DyDx складає 1,47 дол., капіталізація – 184,3 млн дол. станом на 13 вересня 2022 року.

DyDx прогноз


До кінця року очікується незначне підвищення ціни до
1,76 дол. Протягом наступного року валюта може додати в ціні понад 40%, внаслідок чого її вартість збільшиться до 2,9 дол. До 2025 року токен може подорожчати до 7,5 дол. Відповідні показники опублікував Cryptonisation.com.

CAKE


Токен є продуктом платформи PancakeSwap та замикає рейтинг “Топ криптовалют-2022”. Він використовується усередині біржі під час проведення лотерей, голосування за розвиток проєкту, фармінгу.

Що потрібно знати про CAKE?

 • PancakeSwap — програма для DeFi, запущена в 2020 році анонімними розробниками.
 • Протокол PancakeSwap розроблено на базі Binance Smart Chain.
 • Токени можна виграти в лотереї на біржі або отримати нагороду за стейкінг.
 • Головні переваги CAKE – підтримка Binance, швидкий термін підтвердження та дешеві транзакції.

Курс CAKE у 2022 році


На курс токена впливає його зв’язок із Бінанс. Так, у березні 2022 року ціна CAKE моментально зросла на
20% на тлі офіційної заяви про інтеграцію PancakeSwap з мобільним додатком Binance.

Курс CAKE 13 вересня 2022 року становить 4,17 дол., капіталізація – 583,3 млн дол.

CAKE прогноз


Оптимістичний прогноз щодо CAKE говорить про те, що середня вартість монети буде на рівні
5,95 дол. за підсумками 2022 року. У 2025 році курс може збільшитися до 9,18 дол.

FAQ по крипті

1. Який прогноз крипторинку на 2022 рік?

2022 почався з обвалу курсів криптовалют. Багатьом інвесторам поточна ситуація нагадала 2018 рік. Чи настане на ринку чергова криптозима? Чи зможуть ціни відновитися до кінця 2022 року?

 

Думки експертів розділилися, але все ж таки більшість з них дивляться на ситуацію з оптимізмом. Зростання попиту на криптовалюту, широке використання цифрових грошей як платіжних інструментів, оновлення Ефіріуму, популярність DeFi — всі ці фактори можуть позитивно вплинути на поведінку ринку.

 

При цьому не варто забувати і про ризики. До списку негативних факторів аналітики відносять інфляцію до США, військові конфлікти, пандемію та інші геополітичні та макроекономічні події.

2. Які криптовалюти купити у 2022 році?

Найбільш перспективними для інвестування є криптовалюти, які вже давно знаходяться на ринку. Лідером безсумнівно є Біткоїн. Також до п’ятірки рейтингу входить Ефіріум, Солана, Догікоїн, XRP. Падіння курсів криптовалют у 2022 році багато експертів радять розцінювати як шанс купити топові монети за зниженою вартістю.

3. Які ризики потрібно враховувати під час інвестицій у криптовалюту?

Криптовалюта відноситься до категорії високоризикових активів. Через високу волатильність та непередбачуваність ринку можна втратити інвестиції. Крім цього, до списку ключових ризиків вкладень у крипту аналітики відносять шахрайство, хакерські атаки, відсутність правового захисту.

 

Щоб не втратити заощадження, рекомендуємо усвідомлено ставитися до процесу інвестування: вивчати аналітику, прогнози, стежити за економічними подіями у країні та світі.

Купити криптовалюту за гривні чи долари можна швидко та легко, скориставшись сервісом ObmenAT24. Вибирайте будь-яку валюту зі списку і вже за 10-15 хвилин вона з’явиться у вашому гаманці. Послуги надаються абсолютно безпечно та на вигідних умовах.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше