2022-10-25 14:15:50

Види криптовалют – які існують і чим відрізняються

Що таке стейблкоїни? Чим відрізняються токени від монет? Сьогодні поговоримо про те, які бувають види криптовалют і що про них потрібно знати інвесторам-початківцям.

Види криптовалют

Криптовалюти – це електронні гроші, що зберігаються у віртуальній мережі блокчейн. Це так звана база даних, в якій фіксуються відомості про всі операції та про те, яка сума криптоактивів знаходиться на кожному рахунку. Блокчейн забезпечує переказ цифрових грошей між користувачами.

Першою криптовалютою прийнято вважати Bitcoin. Він не входить до жодної категорії і має статус окремого активу. Інші цифрові проєкти поділяються на види.
Купити або продати Біткоїн швидко та вигідно можна на ObmenAT24.

Альткоїни

Альткоїнами називаються всі криптовалюти зі своїм блокчейном, крім Біткоїна. Найпопулярніші альткоїни – Ethereum, Near, Polkadot, Cardano, Solana. Деякі альткоїни мають спільні риси з Bitcoin, деякі принципово відрізняються, орієнтуючись на створення нових інструментів і розширення цифрових можливостей. Всі види криптовалют та їх вартість відображаються у рейтингах на тематичних сайтах та майданчиках.

Токени

Токени – це цифрові активи, які не мають свого блокчейну. Вони є електронними сертифікатами, які випускаються різними компаніями. Їх також іноді називають цифровими жетонами та фішками. Токени неможливо майнити — вони відразу випускаються у повній емісії.

Стейблкоїни

Стейблкоїни – це всі види криптовалют, курс яких прив’язаний до фіатних валют, біржових товарів та інших матеріальних активів. Вони відрізняються від інших криптовалют низькою волатильністю. На сьогоднішній день найпопулярнішим стейблкоїном вважається Tether (USDT). Валюту прив’язано до долара США.

NFT

Що таке NFT? Простими словами, це цифрова мітка або незамінний токен. NFT використовують як підтвердження унікальності антикварних предметів, ігрових елементів, творчості, цифрових активів (мемів, твітів, картинок, знімків тощо).

DeFi

DeFi — це децентралізовані фінансові послуги, створені на блокчейні. Їхня головна мета — замінити нинішні фінансові технології протоколами з відкритим вихідним кодом. У даному сегменті види криптовалют та їх вартість відрізняються залежно від функцій та популярності платформ. Топові DeFi: Uniswap, Terra, Avalanche.

Приклади криптовалют

Розглядаючи різні види графіків криптовалют, ми зустрічаємо сотні монет та токенів. Загалом сьогодні на ринку зареєстровано понад 18 тис. криптоактивів. Сьогодні поговоримо про популярні монети та розберемося, до якого виду криптовалют вони належать.

Bitcoin (ВТС)

Біткоїн — децентралізована валюта з найвищою ціною та капіталізацією, яка має власний блокчейн. Вона була винайдена ще у 2009 році вченим Сатоші Накамото. Емісія BTC обмежена 21 млн. монет, що захищає валюту від інфляції. Нові Біткоїни видобуваються методом майнінгу.

Криптовалюта активно використовується для довгострокового інвестування. Для зберігання BTC можна використовувати різні види гаманців для криптовалюти.

Ethereum (ETH)

Ефіріум – це еко-система, заснована на базі однойменного блокчейна. Платформа має власну криптовалюту – Ефір. На відміну від BTC, на блокчейні Ethereum можна створювати DeFi за допомогою смарт-контрактів. Максимальна пропозиція ETH – необмежена. Нові блоки створюються методом стейкінгу.

Tether (USDT)

USDT – це стейблкоїн, вартість якого прив’язана до долара США у співвідношенні 1:1. Тезер не має свого блокчейну, тому використовує для роботи платформи Bitcoin, Ethereum, Tron, Solana та інші. На різних блокчейнах Tether використовує різні види гаманців криптовалют. Обміняти Tether ERC20 та Tether TRC20 на долари та гривні можна швидко та безпечно на ObmenAT24. Подати заявку можна онлайн у будь-який час.

Polkadot (DOT)

Polkadot – це мережа, що об’єднує блокчейни в єдиний простір. Платформа має власний токен DOT, який використовується для керування мережею та забезпечує захист системи. У мережі Polkadot можливий стейкінг. Якщо говорити про види криптовалют та їх відмінності, то Polkadot має найскладнішу структуру.

Litecoin (LTC)

Litecoin – криптовалюта, заснована на кодовій базі Біткоїна. Токен спочатку створювався для забезпечення швидких, дешевих та безпечних транзакцій у блокчейні. Лайткоїн можна майнити. Монета має високу ліквідність та активно використовується для оплати товарів та послуг.

Висновки

Тепер ви знаєте, які бувають основні види криптовалют та чим вони відрізняються. Також ми познайомили вас із ключовими особливостями топових активів. Регулярно поповнюючи свої знання, ви з кожним днем зможете все краще орієнтуватися в криптомирі. Багато корисних матеріалів на цю тему можна знайти у блозі ObmenAT24.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше