2022-09-19 14:59:41

Альткоїн - що це?

Image border

Не всі можуть інвестувати в Біткоїни, як мінімум, через дорожнечу криптовалюти. Тому варто обрати більш доступні операції з альтернативною цифровою валютою. Розглянемо, що таке альткоїн, чим він відрізняється від BTC і які монети найперспективніші в 2022 році.

Що таке альткоїни

 

Почнемо із головного. Альткоїни: що це? Розгадка у назві — «альтернативний коїн (монета)». Тобто альткоїн — це будь-яка цифрова валюта на блокчейні, запущена після Bitcoin.

Альткоїн: що це таке простими словами? Це монета, випущена на противагу Біткоїну. У чому полягає альтернатива? У вартості, а також функціональних можливостях та технологічних рішеннях, які відсутні у першій криптовалюті світу. 99% варіантів сучасної крипти можна назвати альткоїнами.

Альткоїни проти біткоїна: що ж краще?

 

Немає сенсу протиставляти валюти. Набагато розумніше дотримуватися правила диверсифікації. Тобто розділяти активи та вкладати кошти у різні криптовалюти: і в BTC (якщо є можливість), і в перспективні альткоїни.

Справа в тому, що інвестиція лише в один вид криптовалюти є досить ризикованою. Диверсифікація дозволить уникнути збитків, особливо якщо на частини активів вдасться заробити за рахунок зростання курсу, а частина буде збережена завдяки вкладенням у стейблкоїни.

Якщо міркувати, спираючись на закон Грешема («Дешеві гроші витісняють дорогі»), то Bitcoin краще за альткоїни з погляду інвестиційної привабливості. Але в той же час альткоїни зручніше застосовувати як платіжний засіб. Тому «золотої середини» немає, кожен актив має свої плюси та мінуси.

Альткоїн, який з’явився першим

 

Таким альткоїном прийнято вважати Namecoin (NMC). Його презентували у 2011 році у вигляді цифрової валюти. Але розробник створював NMC для реєстрації доменних імен на децентралізованій платформі. Таким чином користувачі могли отримувати незалежні домени, на які не впливала політика окремих держав.

Namecoin altcoin – що це: перспективний актив чи просто частина історії? Він існує досі, хоча у рейтингу капіталізації знаходиться далеко від першої десятки альткоїнів. Незважаючи на те, що розробник скопіював NMC з Bitcoin, актив все ж таки відрізняється. Насамперед різниця полягає у способі отримання монети. Спочатку користувачеві доведеться зареєструвати ім’я в доменній зоні .bit. Це недорого (менше долара), але все ж таки вимагає витрат часу.

Друга відмінність – у малій кількості DNS-серверів для підтримки доменної зони. Їх всього вісім на весь світ, через що мережа перевантажена та недоступна всім користувачам. Тому вже кілька років поспіль цей альткоїн втрачає майнерів, а нові майже не приходять. Основними потужностями для видобутку NMC володіють ті ж компанії, що будують мегаферми для майнінгу BTC.

Які бувають альткоїни

 

Розберемо докладніше, що таке альткоїни, розділивши всі активи на три групи:

 • Унікальні. Цифрові валюти побудовані на нових технологіях (без копіювання технологічних принципів Bitcoin). Очевидний приклад – Ethereum (ETH), який впровадив технологію смарт-контрактів. Також є IOTA та її технологія направленого ациклічного графа та Dash із SMS-управлінням.
 • Стейблкоїни. Створено для компенсації цінових ризиків на ринку криптовалют. Курс будь-якого стейблкоїну прив’язаний до курсу фіату. Наприклад, одна монета Tether відповідає $1. Використовуючи стейблкоїни, інвестор захищає свої активи від волатильності криптовалютного ринку.
 • Анонімні. Це альткоїни, операції з якими максимально зашифровані. Відсутня інформація про відправника та одержувача транзакції, переміщення коштів. Влада багатьох країн вкрай негативно ставиться до таких криптовалют, вважаючи, що їх використовують для відмивання коштів, купівлі наркотиків, фінансування тероризму.

Які алькоїни найперспективніші у 2022 році

 

За даними інвестиційної компанії Admirals, найперспективнішими альткоїнами року є:

 • Ethereum (ETH). Цей актив називають головним конкурентом Bitcoin. Але, на відміну від нього, Ефіріум працює на платформі з відкритим вихідним кодом. Кількість користувачів платформи визначає успіх та вартість монети. Технологія смарт-контрактів успішно сприяє цьому.
 • EOS. Альткоїн також працює на платформі з відкритим вихідним кодом. Вона призначена для розробки децентралізованих додатків. Функції та можливості схожі на Ethereum, але у EOS сховище більше і вища пропускна здатність.
 • Litecoin (LTC). Проєкт дуже схожий на Bitcoin, але транзакції тут у чотири рази швидше. Творці проєкту мають намір перетворити криптовалюту на загальновизнаний засіб заощадження та оплати. Тому у LTC обмежена емісія.
 • Stellar (XLM) Альткоїн, що працює на платформі з відкритим вихідним кодом. Він призначений для платежів та обміну валют із повною сумісністю світових фінансових систем. На відміну від Ripple, Стеллар орієнтований на рядових користувачів.
 • Monero (XMR). Ключовою перевагою розробники платформи називають конфіденційність. Транзакції всередині системи зашифровані набагато краще, ніж в інших криптовалют.

Де можна купити альткоїн за вигідною ціною

 

Найпростіший спосіб покупки альткоїну – обмін фіату на потрібну монету. Так, онлайн обмінник ObmenAT24 дає можливість придбати ETH та USDT за українські гривні та долари США: з банківських карток, електронних гаманців або за готівку. Комісія за операцію мінімальна, а процес швидкий та зручний. Достатньо лише вибрати пару для обміну, вказати адресу гаманця для зарахування і почекати.

 

Нюанси при роботі з альткоїнами


Ми розібралися, що входить до альткоїнів: будь-яка криптовалюта, яку позиціонують як
покращений варіант Біткоїна. Поліпшення можуть бути різними: прискорені транзакції, спрощений майнінг, гарний захист даних тощо. Але серед переваг альткоїнів є деякі недоліки:

 • висока волатильність стрибкоподібного характеру;
 • залежність від сильніших активів (насамперед від Біткоїна);
 • залежність від «хайпу» (варто згадати зростання DOGE після реклами від Ілона Маска);
 • ризик державної заборони, що може спричинити зниження курсу.

FAQ

1. Що таке альткоїни?

Альткоїн: що це таке і як пояснити двома словами? Альткоїни – це всі варіанти криптовалют, запущені після Біткоїна. Кожна з них пропонує ті чи інші переваги, яких немає у першої цифрової валюти світу.

2. Які алькоїни популярні?

Варто звертати увагу на активи, які входять до Топ-10 найбільш затребуваних на світовому ринку. Також значення має забезпеченість криптовалюти та ідея, яка лежить у її платформі. Чим вона перспективніша і чим більше користувачів приваблює, тим вища потенційна цінність активу.

3. Як купити альткоїни?

Спершу треба визначити: альткоїн — що це, і в який варіант валюти вкладати гроші. Найпростіший спосіб – продати фіат і в обмін перерахувати на власний гаманець обраний альткоїн. ObmenAT24 забезпечує швидкі та вигідні обмінні операції.

Цей сайт використовує cookies.

Дізнатися більше