Атака США на Іран обвалила крипторинок. Kraken дозволила стейкінг Біткоїна. В Україні можуть створити крипторезерв. CoinMarketCap зазнав фішингової атаки

Удари США по Ірану обвалили крипторинок

 

У ніч на 22 червня 2025 року ринок цифрових активів різко просів на тлі повідомлень про військові удари США по ядерних об’єктах в Ірані. Біткоїн падав нижче $101 000, потім частково відновився до $102 700, але до вечора неділі знову знизився до $98 635. Станом на понеділок, 23 червня, вартість першої криптовалюти становить $101 920.

 

Котирування Ефіру за дві доби знизилися на 7%, опустившись до $2239. На тлі геополітичної напруженості інші токени та монети також пішли в мінус. В період з 21 по 23 червня найбільше з ТОП-10 просіли Солана (-5%) та Доджкоїн (-5,7%). Загальна капіталізація ринку знизилася на 4,6% — до $3,12 трлн.

 

За даними Coinglass, за останню добу було ліквідовано позицій на $1 млрд, з яких $371,58 млн — по Ethereum. Аналітики відзначають “капітуляцію альткоїнів”.

 

Індекс страху та жадібності, що відображає настрій інвесторів, впав до 37 пунктів, що свідчить про зростання тривожності на ринку.

 

Раніше аналітик Кас Аббе прогнозував зростання Біткоїна до $130 тис. у третьому кварталі 2025 року, орієнтуючись на технічний індикатор OBV (балансового обсягу), який фіксує співвідношення купівлі та продажу.

В Україні запропонували додати криптовалюту до міжнародних резервів Нацбанку

 

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №13356, згідно з яким Національний банк України може отримати можливість включати цифрові активи до складу своїх золотовалютних резервів.

 

Документ наразі не оприлюднений, але один з ініціаторів, народний депутат Ярослав Железняк, пояснив, що йдеться не про обов’язкову купівлю криптовалют. Законопроєкт лише надає НБУ право використовувати такий інструмент. Усі рішення щодо доцільності, обсягу та строків купівлі регулятор зможе ухвалювати самостійно.

 

За словами депутата, ініціатива натхненна міжнародною практикою. Наприклад, у США вже обговорюють створення власного крипторезерву, а такі країни, як Сальвадор, Швейцарія та Бразилія вивчають можливість додавання цифрових валют до своїх запасів.

 

Нагадаємо, у квітні 2025 року податковий комітет парламенту схвалив до першого читання законопроєкт «Про віртуальні активи», однак згодом його подальше просування було призупинено з ініціативи Офісу Президента.

Kraken запустила Біткоїн-стейкінг через протокол Babylon

 

Криптобіржа Kraken оголосила про запуск стейкінгу Біткоїна у партнерстві з BTCFi-платформою Babylon. Новий сервіс дозволяє отримувати прибуток з BTC без застосування обернених токенів (копій криптовалют, створених для роботи в інших блокчейнах).

 

Учасники передають свої монети в систему Babylon, щоб брати участь у захисті мереж, які працюють на алгоритмі Proof-of-Stake (PoS). За це вони отримують винагороду в токені BABY. При цьому BTC не полишають гаманець — усе відбувається через смарт-контракт (програму в блокчейні), який гарантує безпеку та спрощує керування процесом.

 

Вивести монети можна будь-коли, але після подання заявки доведеться зачекати 7 днів, поки вони будуть розблоковані. Цей період потрібен, щоб гарантувати стабільність мережі та запобігти різким відтокам капіталу.

 

Новий інструмент дозволяє стейкерам отримувати пасивний дохід, а PoS-блокчейнам — посилювати безпеку завдяки ліквідності в BTC. Сервіс уже доступний на всіх платформах Kraken, зокрема на Kraken Pro.

Хакери зламали CoinMarketCap та намагалися вкрасти криптовалюту через фішинг

 

CoinMarketCap (сайт для відстеження даних про криптовалюти) зазнав хакерської атаки 20 червня 2025 року. Атака мала фішинговий характер — спосіб шахрайства, за якого зловмисники підробляють легітимні сповіщення, щоб отримати доступ до чужих даних або активів.

 

Команда CoinMarketCap підтвердила факт злому та заявила, що шкідливий код було оперативно видалено. У спливаючому вікні користувачів просили під’єднати криптогаманець та надати дозвіл на роботу з токенами стандарту ERC-20. Якщо вони погоджувалися, то фактично відкривали шахраям доступ до керування активами та можливість їх виведення.

 

Криптовалютна спільнота швидко відреагувала. Користувачі в соцмережах почали активно попереджати одне одного, а гаманці MetaMask та Phantom випустили повідомлення про загрозу.

 

Хоча проблему було усунуто, інцидент спричинив хвилю занепокоєння. CoinMarketCap уже ставав об’єктом кібератаки у 2021 році, коли в мережу потрапили мільйони електронних адрес користувачів. У компанії пообіцяли посилити заходи безпеки.

 

Атака на відомий ресурс нагадує, що навіть найпопулярніші платформи не застраховані від зломів. Головний урок із цього — не підключати гаманець та не підтверджувати транзакції, якщо є бодай найменші сумніви щодо безпеки сайту.


Докладніше про те, як захистити себе від шахрайства, можна почитати в матеріалі видання Економічна Правда, в якому експерти ObmenAT24 детально розповіли про нові схеми криптоскаму та поділилися порадами, як не потрапити до криптопастки.

Шукаєте, де обміняти криптовалюту в Луцьку?
ObmenAT24 дозволяє вивести BTC, ETH, USDT та інші популярні криптовалюти у фіат. Наші переваги — проста процедура обміну, вигідний курс та безпека.