Що таке маржинальна торгівля

Якщо у вас недостатньо коштів для відкриття великої позиції, можна зайняти їх у брокера чи в біржі під заставу певної суми — маржі. У вашому розпорядженні буде більше грошей, тому потенційний прибуток також зросте.

 

Розбираємось, що таке маржинальна торгівля, кому вона підходить та які стратегії варто застосовувати, аби знизити ризики.

Як маржинальна торгівля влаштована?

Пояснюємо процес простими словами:

  1. Користувач реєструється на криптобіржі, яка підтримує маржинальну торгівлю, та вносить депозит (маржу) на рахунок.
  2. Платформа пропонує вибрати розмір кредитного плеча (Leverage), який може становити 2x, 5x, 10x тощо.
  3. Трейдер позичає кошти в біржі та відкриває позиції. Сума позики залежить від розміру застави та плеча.
  4. Трейдер стежить за зміною ціни активу та станом своєї маржинальної позиції. Якщо він хоче зафіксувати прибуток чи збиток, то закриває її вручну. Буває таке, що біржа самостійно ліквідує позицію, якщо ціна активу досягає критичної позначки. Це дозволяє запобігти втратам, що перевищують маржу.

Наприклад, щоб відкрити угоду на $200 000 з левереджем 5х, необхідно вкласти $40 000 з особистого капіталу, після чого біржа зможе надати в борг ще $160 000.

Як ми рахували?

  • Leverage 5х означає, що біржа надає трейдеру суму, яка в 5 разів перевищує його капітал.
  • Обчислюємо маржу: $200 000 (загальна вартість угоди) / 5 (кредитне плече) = $40 000.
  • Визначаємо розмір позики: $200 000 – $40 000 = $160 000.

Переваги та недоліки маржинальної торгівлі

Трейдинг із використанням стороннього капіталу має як позитивні сторони, так і негативні. Інвестор може збільшити потенційний прибуток або втратити свій капітал та ще й отримати борг, якщо його прогноз за курсом обраного активу не виправдається.

Розглянемо докладніше плюси маржинального трейдингу.

Збільшення прибутку

Ви можете швидко реагувати на ринкові можливості та укладати угоди, не витрачаючи час на накопичення значної суми. Чим вищий розмір позики та леверидж, тим більше ви можете заробити.

Диверсифікація

Маржинальна торгівля дозволяє розподілити кошти за різними активами та ринками.

Гнучкість

Трейдер отримує більше можливостей для реалізації торгових стратегій, включаючи арбітраж та хеджування.

Чому трейдинг із позиковими коштами може бути ризикованим? Розглянемо мінуси.

Мінливість ринку

Кредитне плече збільшує не лише можливий заробіток, а й збитки. Невелике коливання курсу активу може спровокувати значні втрати.

Маржин-кол

Якщо ціна активу знижується, брокер може вимагати внести додаткове забезпечення. Невиконання цієї вимоги призводить до примусової ліквідації позиції.

Відсотки та комісії

Отримуючи гроші в борг, трейдери сплачують відсотки, а також комісії під час укладання угод та за обслуговування рахунку. Ці витрати знижують загальний прибуток

Психологічний тиск

Трейдери часто переживають стрес через високі ризики та необхідність регулярно моніторити позиції.

Введення в маржинальну торгівлю на криптовалютних ринках

Крипта відрізняється високою волатильністю, що підвищує ризик збитків. Маржинальна торгівля – це заняття не для новачків. Перш ніж ступити на цей шлях, експерти радять вивчити принципи технічного аналізу, навчитися читати графіки, аналізувати ринкові тенденції, а також знаходити виграшні точки входу і виходу. Щоб набратися досвіду, можна розпочати зі спотової торгівлі.

Механізми маржинального фінансування

Інвестор, який не хоче ризикувати, може стати спонсором торгової платформи та фінансувати угоди інших трейдерів Відсотки, які платитиме позичальник, стануть для нього заробітком. Ймовірність отримати збиток дуже низька, оскільки позиції з левериджем примусово ліквідуються, що зберігає гроші спонсора.

Торгові стратегії

У маржинальній торгівлі можна отримувати вигоду як із підвищення, так і з падіння ціни активу. Для цього використовуються наступні стратегії.

Торгівля в лонг

Використовуючи позикові кошти, трейдер купує криптовалюту, очікуючи на зростання її ціни, а потім продає, фіксуючи прибуток.

Торгівля в шорт

Учасник торгів позичає криптомонети, а потім продає їх, розраховуючи на зниження ціни. Коли котирування падають, він купує їх назад дешевше. Після цього позика повертається брокеру, а різниця між курсом продажу та нижчим курсом купівлі стає прибутком.

FAQ

1. Що таке маржинальна торгівля?

Це вид трейдингу, що дозволяє використовувати позиковий капітал третьої сторони.

2. Які є приклади торгівлі з маржою?

Торгувати можна акціями, криптою, фіатом (форекс), товарами та ф’ючерсами. Розглянемо приклад short-угоди з купівлею та продажем Ефіру:

  1. Трейдер позичає 5 ETH і продає їх по $2000 за кожен, отримуючи $10 000.
  2. Згодом ціна ETH падає до $1500.
  3. Трейдер купує 5 ETH за $7500 і повертає борг брокеру.
  4. Фіксується прибуток: $10 000 (продаж) – $7 500 (купівля) = $2 500.
3. Чи можна розбагатіти завдяки маржинальній торгівлі?

Так, оскільки ви можете використовувати для торгівлі більше грошей, ніж у вас є насправді, що потенційно збільшує заробіток.

4. Що таке маржин-кол?

Це вимога брокера до трейдера внести додаткові кошти на рахунок. Подібне відбувається, коли вартість активів на рахунку падає нижче за обумовлену маржу.

5. Чим відрізняється маржа від левериджу?

Маржею називають кошти, які трейдер має вкласти для отримання позики та для відкриття позиції. Леверидж (кредитне плече) — це співвідношення позичених коштів до власного капіталу трейдера, що дозволяє збільшувати розмір позиції.

6. Чи є маржинальна торгівля хорошою ідеєю?

Маржинальна торгівля може бути прибутковою при правильному управлінні ризиками та знанні ринку, але вона також значно збільшує ризик збитків та потребує обережного підходу.

Хочете обміняти криптовалюту на готівку?
ObmenAT24 дозволяє здійснити офлайн-операцію швидко та за вигідним курсом. Обмін здійснюється через відділення наших партнерів у великих містах України та за кордоном.